Prindi

Pakri saarte vahelise silla projekt valmis lõputööna22.08.2012

Juunis valmis kahe Pakri saare vahele TTKs lõputööna projekteeritud uus 46-meetrine puitsild. Silla projekti koostas 2009. aasta lõputöö raames hoonete ehituse õppekava diplomand Kristiina Heinapuu (juhendaja Martti Kiisa).

Projekti tellija oli Paldiski linnavalitsus ja ehitaja OÜ Tilts Eesti Filiaal, omanikujärelevalve teostas AS Taalri Varahaldus.

Uus sild on lahendatud 10-avalise lihttalakonstruktsioonina, millest kolm on laevatatavad. Silla kogupikkus on 46 ja -laius 5,2 meetrit (liikumisgabariit 4,2 m). Kuigi sild on ette nähtud eelkõige kergliiklusele, ei ole kohalike sõidukite pääsemine sillale takistatud.

Pakri saarte vaheline kaugus on orienteeruvalt 425 m. Aastakümneid tagasi rajati saarte vahele militaarotstarbeline tamm, mille keskmine osa oli laevatatavuse eesmärgil lahendatud sillana. Juba kümmekond viimast aastat oli sild pöördumatult lagunenud ja kasutuskõlbmatu. Tellija nõudel pidi uus konstruktsioon olema võimalikult lihtne, kuna saartel puuduvad vajalikud ehitusmasinad ning see seadis ka projekteerimisele täiendavaid nõudeid. Samuti ei tohtinud sild olla väga eksklusiivne ja silmatorkav ning pidi sobima saare looduslikult madala profiiliga, lisaks on piirkond ka kaitseala. (ülevaate tegi hoonete õppetooli professor Martti Kiisa)


  • Jaga: