Prindi

Projekti ADOK 2. rahvusvaheline kohtumine Tallinnas28.11.2011

Kaks aastat väldanud rahvusvahelise projekti ADOK – Automatisierung und Deutsch im online-Kurs – töökas meeskond oli 21.-23.11.2011 külas Tallinna Tehnikakõrgkoolis, et anda ühise kohtumise raames viimane lihv jaanuaris algavale pilootkursusele Moodle keskkonnas.Projekti partneriteks on kõrgkoolid Soomest (Tampere), Saksamaalt (Reutlingen), Tšehhist (Ostrava) ja Eestist (TTK, kes ühise töö käigus on välja töötanud online-kursuse, mille abil saab omandada baasteadmised automatiseerimisest (emakeeles) ning edasi arendada eelnevalt omandatud algteadmisi saksa keelest, et olla insenerina tulevikus konkurentsivõimelisem ja edukam karmistunud Euroopa tööturul.
ADOK pilootkursus stardib jaanuaris 2012 ja kujutab endast tiimitööna kulgevat protsessi, mille käigus TTK 2. kursuse masinaehituse üliõpilased koostöös Pirkanmaan Ammattikorkeakoulu üliõpilastega õpivad programmeerima valgusfoori ja saavad võimaluse harjutada inseneridevahelist kommunikatsiooni saksa keeles kõige sinna juurde kuuluvaga.
TTK poolsed projekti läbiviijad on Marek Pakkin (automatiseerimine) ja Britt Petjärv (saksa keel). TTK tudengitel avaneb võimalus projekti lõpus praktikareisiks Tamperesse, Prikanmaan Ammattikorkeakoulusse. Kellel on huvi pilootkursusega liituda, siis on veel üks vaba koht. Rohkem infot: britt@tktk.ee.


  • Jaga: