Prindi

Rajatiste õppetool käis Jaapanis suhteid loomas07.02.2011

TTK ehitusteaduskonna rajatiste õppetool rajab hetkel Eestis ainulaadset teekonstruktsiooni katsetamise seadet, millega on võimalik uurida kogu ehitust kompleksselt, st me ei vaata ainult ühte üksikut materjali eraldi vaid kõikide seal olevate kihtide toimivust üksteisega koostöös.

Jälgimistööks on vajalikud spetsiifilised andurid saamaks infot, mis olukord katse käigus/jooksul teekonstruktsioonis esineb (niiskusrežiim, temperatuur, pinged, paigutised, vajumid). Kuna meie põhiline andurite tarnija on Jaapanis, külastas assistent Sven Sillamäe jaanuari lõpus ettevõtet isiklikult loomaks usaldusväärseid suhteid, pakkumaks võimalikke koostöövariante ja tutvustamaks meie kooli.

Reis läks suurepäraselt ja vastuvõtt oli hämmastav. Firma tehas, mida külastasin, asus Jaapani mõistes väikeses linnas (umbes 400000 elanikku) Tokyost pooleteisetunni rongisõidu kaugusel. Tervituseks oli üles seatud Eesti lipp nii peauksele kui kontorisse ning oli organiseeritud põhjalik ekskursioon ettevõtte siseselt. (ülevaate tegi Sven Sillamäe)


  • Jaga: