Prindi

Rakendusarhitektuuri lõputööd augustis Rotermanni soolalaos07.06.2013

TTK arhitektuuriinstituut avab 14.08.2013 Eesti Arhitektuurimuuseumi Rotermanni soolalao keldrisaalis 2013. a kevadel rakendusarhitektuuri õppekava lõpetanud üliõpilaste lõputööde näituse. Ekspositsioon jääb avatuks 8. septembrini. Näitusele lisab kaalu, et 4.-8. septembrini toimub Soolalaos Tallinna arhitektuuribiennaal 2013, mille teemaks on Recycling Socialism (Taaskasutades nõukogude pärandit).TTK rakendusarhitektuuri õppekava lõputöö kaitses 25 noort, lõputöödest on näitusele valitud 18 suhteliselt paremat, aktuaalsemat ja huvitavamat lõputööd. Välja on pandud planeerimisprojektid ja maketid. Esindatud tööd kajastavad kooli lõpetanute arhitektuurse ja insenerliku mõtlemise taset pärast neli aastat kestnud rakendusarhitektuuri õpinguid.

Tööde hulgas on fantaasiarikkaid, võimalikkuse piiril olevaid tulevikustsenaariume käsitlevaid töid nagu Triinu Oberšneideri töö „Terminal Maalt Marsile“. Silma paistsid Irina Svetlõšenko „AHHAA Teaduskeskus Tallinnas“, Timo Titma „Pärnu jõeäärne planeering“ ja Anniki Kevvai „Viimsi Kontserdimaja ja Kultuurikeskus“. Huvi äratasid Harju maakohtu hoone, Rahvusooper Estonia uus maja, 2 Eesti Kunstiakadeemia hoonet, Hongkongi pilvelõhkuja jne. Lõputöid iseloomustavad tasemel arvutigraafika ja hea teostusega maketid.
Tasakaal arhitektuurse mõtteviisi ja insenerioskuste vahel on TTK arhitektuuriinstituudi arhitektiõppe olulisimaid eesmärke.


  • Jaga: