Prindi

Raplamaa noored mälumängurid TTKs külas20.05.2009

Rapla maakonna põhikoolide piirkondlikus mälumängus osalenud õpilased külastasid preemiasõidu käigus 20.05.2009 Tallinna Tehnikakõrgkooli. Kuue erineva kooli enamikus põhikooli lõpuklasside õpilased kuulasid lühiettekandeid erinevatest valdkondadest. Tehnomaterjalide ja turunduse 3. kursuse üliõpilane Rünno Maksimov demonstreeris tootearendust Steven Spielbergi filmi „Minority Report“ ulmenägemuste ja juba teoks saanud tegelikkuse valguses.

Kolmemõõtmelised kujutised, klaviatuurita käeliigutustega ekraanid, e-paber, robotid, segway, isiku tuvastamine silma võrkkesta abil jne. Nii mitmedki toona fantaasiavalda kuulunud ideed on leidnud juba lahenduse ja käibivad. Sirle Künnapas ehitusteaduskonnast rääkis valdkonna erinevatest suundadest ja materjalidest.

 

Professor Rein Einasto kui paekivi Eesti rahvuskiviks nimetamise idee algataja käsitles paekivi tähendust rahvuskivina. Paevanal oli näidisteks kaasas kastitäis lihvitud paeplaate, mis oma tugevuselt ja mustrilt ei jää sugugi maha marmorist. Ta manitses noori looduskeskkonnast ja –varadest lugu pidama, sest ilma nendeta ei ole kasu mingitest tehnikaimedest. Diana Tuulik rõiva- ja tekstiiliteaduskonnast näitas rõivatööstuse tuleviku arenguid, mis erinevad täielikult tavakujutelmast. Arvutiprogrammid võimaldavad rõivad valmis kujundada mõõdulinti kasutamata ja proove tegemata, rääkimata materjalide valikust. Tööstusharus pakutavad uuendused ja võimalused tõestavad, et nendega töötamiseks peab olema hea inseneriharidus. Avalikkussuhete juht Malle Jürves tutvustas lühidalt kõrgkooli ning rakenduskõrghariduse ja ülikoolihariduse erinevust. Kõlama jäi mõte, et insenerihariduse omandamiseks on vaja hästi õppida ning vaeva näha eelkõige reaalainete ja keeltega.


  • Jaga: