Prindi

Raudteetehnika tudengid käisid õppereisil Brüsselis25.11.2010

Transporditeaduskonna raudteetehnika õppekava tudengid käisid 16.-18.11.2010 õppereisil Brüsselis ja Prantsusmaal. Reisi käigus tutvuti Euroopa Parlamendi ja erinevate transpordiinstitutsioonide tööga. Sõidu eesmärk oli laiendada silmaringi ja hankida teadmisi raudteevaldkonnas ning uurida Eesti tulevikku samal teemal.

Tudengeid oli nii teiselt, kolmandalt kui ka neljandalt kursuselt, lisaks kaugõppe projektijuht Inga Oper ning logistika ja majanduse õppetooli hoidja Jekaterina Ossipova. Idee algatajaks oli teise kursuse tudeng Einar Kikkas, kes võttis asjaajamise käsile juba suvel. Kogu reisi eest tasus Euroopa Komisjon.

Külastati Euroopa Raudtee Agentuuri (ERA) Prantsusmaal Valencienne’is, Euroopa Raudtee- ja Infrastruktuuride Ühendust (CER), Euroopa Raudteetööstuse Assotsiatsiooni (UNIFE). Brüsselis kohtusid üliõpilased Euroopa Parlamendi transpordi- ja turismikomisjoni liikme Vilja Savisaar-Toomastiga ning Siim Kallase kabineti juhataja asetäitja Keir Fitchiga.

Reis andis hea ülevaate erinevate raudteevaldkonna institutsioonide ülesannetest Euroopa Liidu raudteepoliitika arendamisel ja täideviimisel. Eesti jaoks oluline ja läbiv teema kõikides ettekannetes oli Rail Baltica – selles valdkonnas oodatakse ühist projekti Eestilt, Lätilt ja Leedult. Eesti piires oodatakse aga raudtee-ehituse projekti meie valitsuselt.
(Kokkuvõtte koostasid Martin Kuusk RA31/41 ja Inga Oper)


  • Jaga: