Prindi

Raul Koov ja võidusõidutehnika tõi kokku täis maja autosõpru01.11.2012

29.10.2012 sai transporditeaduskonna lektori Aimar Lukki eestvõtmisel teoks Raul Koovi avalik loeng „Tehnotingimused ja F1“. Raul Koov on ainus eestlane, kes on jõudnud F1 karusselli.Juba aegsasti, enne ürituse algust oli e-keskus täis autospordihuvilisi. Vahet pole, kas tugitoolivõidusõitjana, kirgliku raja ääres külmetajana või sportauto roolis piloodina – F1 ühendab meid kõiki.
Kogenud autospordikohtunikuna on Raul Koovi töö saanud väärilise tunnustuse osaleda F1 etapil Monza ringrajal tehnilises komisjonis. Ringrajasõidu tava on komplekteerida kohtunikekogu oma riigi edukamate spordikohtunike ja tehniliste töötajatega, võõramaalase sattumine sinna on aga pigem suur erand, kui reegel. Nii osaleski Monza võistluse tehnikameeste brigaadis 37 itaallast ja Raul Koov.
Kohtumine oma ala tõelise entusiastiga on alati suur rõõm. Loeng sai raamid läbi tehniliste tingimuste kehtestamise, kohtunikutöö olemuse ja spordivõistluse korralduse tutvustamise. Huvilised kuulsid paljudest tehnilistest üksikasjadest, mis kõik mõjutavad võistluste käiku, suurvõistluste telgitagust. F1-võistluste pjedestaalile tõusmise taga on ennekõike suur inseneritöö. Polegi suurt vahet, kas seda teevad insenerid-konstruktorid büroodes, võistlust korraldades rajal või tehnilise kontrolli käigus võistlusboksis.
Saalitäis autospordihuvilisi tänavad eheda ja põneva ettekande eest Raul Koovi. (ülevaade autonduse õppetooli hoidjalt Sven Andresenilt)


  • Jaga: