Prindi

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna lektor Diana Tuulik osales Saksamaal rahvusvahelisel tekstiiliseadmete messil International Textile Machinery Affair15.09.2007

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna lektor Diana Tuulik osales Saksamaal Münchenis toimunud rahvusvahelisel tekstiiliseadmete messil International Textile Machinery Affair. ITMA on suurim ja tähtsaim tekstiili- ja õmblustööstuse seadmete näitus maailmas, mida korraldatakse alates 1951. a iga nelja aasta tagant. Messi moto oli – “The place for innovation”. Messil osalemise tingimus on, et seadmeid, mis on eelnevalt kasutusel olnud, esitleda ei saa. Seadmete elav presentatsioon toimus 16-s paviljonis. Uusimaid tulevikutooteid ja -tehnoloogiaid selles valdkonnas esitlesid masinate seadistajad ja insenerid isiklikult.Valdkond hõlmas laialdast valikut tekstiilitööstuse seadmetest, sealhulgas tekstiili laboratoorsed kontroll- ja mõõdistamisseadmed, tekstiili- ja rõiva testimise seadmed, erinevate tekstiilmaterjalide tootmise, töötlemise, viimistlemise ja ümbertöötlemise seadmed ja abivahendid transportimiseks, laadimiseks, ümberlaadimiseks, säilitamiseks ja pakkimiseks, samuti juhtimisteadmiste, tootmisjuhtimise ja varustus-turundusjuhtimise tarkvara süsteemid. Uurimus – hariduslikus sektoris (Research & Education Aria) toimusid informatiivsed foorumid professionaalsete mõttevahetustega uurimuslikest teemadest ja töödest selles valdkonnas, teadmiste vahetamise ja kvalifikatsiooni tõstmise võimalustest. Teaduslik-uurimuslikud instituudid ja õppeasutused omasid võimalust messi programmi raames esineda lahtiste temaatiliste diskussioonidega laiale publikule.
Messi külastuse peamiseks eesmärgiks oli tutvumine tekstiilkiudude ja –materjalide testimise seadmetega, et teha eeltööd sisseseade hankimiseks rõiva- ja tekstiiliteaduskonna rakenduslike uuringute ja õppetööks vajalike laboratoorsete tööde tegemiseks. Põhjaliku ülevaate tekstiiltoodete testimise, kvaliteedi kontrolli ja laboratoorsetest seadmetest tegi ülemaailmselt tuntud selle valdkonna seadmeid tootev ettevõte SDL Atlas. Nende Skandinaaviamaade esindaja Ari Ilmakunnas OY abiga oleme juba koostööd teinud ja saanud esimesed pakkumised laboriseadmete muretsemiseks kompleksselt uuringute tegemiseks firmale AS Wendre.

Diana Tuulik
rõiva- ja tekstiiliteaduskonna lektor


  • Jaga: