Prindi

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna lõpetajad Terevisioonis20.06.2012

ETV hommikusaade Terevisioon on alates juunikuust kutsunud oma stuudiosse põnevate ja uudsete lõputööde autoreid. 20.06.2012 tutvustasid Terevisioonis oma lõputöid TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskonna rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia õppekava lõpetajad Merli Maidla ja Sandra Saar.Merli Maidla lõputöö teema oli „Naiste Gore-Tex ekstreemspordijope“. Toode on mõeldud kõigile, kes tegelevad mäesuusatamise, lumelauasõidu, ekspeditsiooni, alpinismi ja mootorsaanisõiduga. Eesmärk oli luua ilmastikukindel ja turvaline rõivastus ekstreemspordialadel tegutsemiseks. Lõputöö ülesandeks oli uue mudeli tootmiseks ettevalmistamine. Lõputöös on välja toodud toote tootmisega seotud etapid: mudelite kavandamine, materjalide valimine, konstruktsiooniline ja tehnoloogiline lahendamine, tellimuse kujundamine töötlemisprotsesside organiseerimine ning majanduslikud näitajad.
Sandra Saar lõputöö teema oli „Naiste mäespordirõivad D-täidlusele“. Lõputöö põhieesmärk oli valmistada naiste mäespordijope, luues esmalt baasmudel ning seejärel unifitseerimise meetodil mudelite „perekond“.
Ekstreemspordirõivad on valmis õmmeldud OÜ PVMP-Ex/Nurme Vabrikus, millel on alates 1994. aastast W. L. Gore&Associates, Inc. sertifitseeritud tootjalitsents, mis on aluseks kvaliteetsete teibitud õmblustega vettpidavate riiete tootmisele.
Saade on järelvaadatav ETV kodulehel.
Vaata
http://etv.err.ee/index.php?05629907&video=4420


  • Jaga: