Prindi

Rõivateaduskond alustas aastat mõttetalgutega õppekava üle07.01.2012

TTK rõiva- ja tekstiiliteaduskond korraldas 05.01.2012 PRIMUSE programmi raames ümarlaua rõivaste tehnilise disaini- ja tehnoloogia õppekava arendusest käsitledes praktika osatähtsust ning erialaseid projekte õmbluslaboris.Arutelust võtsid osa ettevõtete esindajad ja ekspertidena 4 partnerkoolide esindajat Leedust, analoogset eriala õpetavast Vilniuse kolledžist ja Kaunase tehnoloogia ülikoolist, samuti kõik teaduskonna õppejõud.
Ettevõtete esindajad ja eksperdid avaldasid oma arvamust kahe õppeprotsessi valdkonna üle. Esiteks tehniliste disainerite (konstruktorite) ettevalmistuse kohta nende esimeseks – õmbluspraktikaks, samuti inseneri- ja diplomipraktikaks.Ja teiseks tehniliste disainerite (konstruktorite) ettevalmistuse kohta nelja-aastase õppe järel arvestades nende valmidust asumiseks tööle – nii individuaaltöö ateljeesse, kui ka masstöö ettevõttesse. Arutleul tõstatati küsimus, kas asendada praktilise töö osatähtsus TTK õmbluslaboris ettevõttepraktikaga.
Õppetooli juht Teele Peets andis ülevaate õppekava projektidest ja praktilistest tundidest õmbluslaboris ning ettevõttes, millele järgnesid ekspertide ja ettevõtete esindajate seisukohad ning arutelu.


  • Jaga: