Prindi

Rõivateaduskond arendab koostööd Berliini kõrgkooliga31.05.2012

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna õppejõud Teele Peets ja Mare-Ann Perkmann käisid mai kolmandal nädalal koostööd arutamas Berliinis, rakenduskõrgkoolis Hochschule für Technik und Wirtschaft Berlin.

Kontakt saadi juba poolteist aastat tagasi Kölni PLM (product life management)-i messilt, PLM-i programmide tootjalt, kes soovitas seda kooli, kuna just seal kasutatakse õppetöös PLM-i simulatsiooniprogrammi. PLM-i programmid on väljatöötatud rõiva- ja tekstiiliala ettevõtetele, kuid sellest on tehtud ka nn simulatsiooniprogramm õppetöös kasutamiseks.

Lisaks programmi esitlusele saime hea tutvustuse ka õppekavast ja nende suurepärastest laboritest (nii õmblus-, materjali-kui ka seadmetelaboritest). Samuti ka kooli olmest ja õppest, mis ajaliselt veidi erineb meie omast.Leppisime kokku õppejõudude vahetuse, esmalt tuleb järgmisel õppeaastal meile professor Monika Fuks.

Koolil on olemas ka kehaskänner, mille kasutamine on neil seotud uurimistöödega ja kaasatud sellesse on ainult mõned tekstiili disaini eriala magistrandid, mitte aga rõivaerialalt ja rakenduskõrgkooli tasemelt.

Rõiva- ja tekstiiliteaduskond kavatseb tutvustada sügisel õppimisvõimalusi oma tudengitele. Vaatamata õppejõudude väga heale inglise keele oskusele eelistavad nad välistudengeid, kes oskavad saksa keelt. (ülevaate tegi Mare-Ann Perkmann)


  • Jaga: