Prindi

Rõivateaduskonna tudengid tutvusid uute trendidega Stockholmis28.01.2010

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna tehnilise disaini ja ressursikorralduse tudengid külastasid jaanuaris Stockholmis Põhjamaade suurimat interjöörimessi Formex. Messi kontseptsiooni märksõnadeks olid seekord loovus ja jätkusuutlikkus, graafika ja looduslikkus tekstiilis ja mustris ning inspireerivad töökeskkonnad.Kunstnike ja disainerite stuudiod ja töötoad, kus kujutlusvõime loob geniaalseid töid, olid eeskujuks messi üldteema loomisel. ormex oli jagatud kolme suurde halli. Esimese halli fookuseks oli kodu üldiselt ja kõik, mis selle loomiseks vaja läheb. Eraldi olid alad laste toodetele ja mänguasjadele ning aiatarvetele. Teisest hallist võis leida kõike vajalikku köögi sisustamiseks ja maitsta sai vaid hõrgutisi söögilauale panemiseks. Suur osa alast oli veel pühendatud käsitööle, noorte disainerite loomingule ning välismaistele firmadele.

Kolmandas hallis olid esindatud ettevõtted, mis tegelevad kõigega, mis puudutab sisekujundust. Alates lõhnaküünaldest lõpetades lampide ja väiksema mööbliga. Samuti olid seal eraldi tekstiili- ja paberitootjad, kes tutvustasid selle hooaja mustreid ning uusi trende materjalikasutuses. Halle ühendavates galeriides olid kõikvõimalike aksessuaari- ja ehtefirmade esindajad.

Mess oli ääretult põnev ja eelkõige inspireeriv. Näha sai väga palju geniaalset loomingut, disaini ja leiutisi. Lisaks sai kuulata hooaja trende ja uudiseid ning tutvuda huvitavate inimestega. Mess pakkus nii esmakordsetele kui ka mitmendat korda külastajaile rohkelt avastamisrõõmu.(RR-41 Krista Hiis)


  • Jaga: