Prindi

Rõivateaduskonna üliõpilased osalesid Vilniuses NordPlus projektis25.04.2013

Rõiva- ja tekstiiliteaduskond alustas 2012. a NordPlus projektiga, mis ühendab nelja riigi kuut kõrgkooli. Projekti koordineerib TTK, partneriteks Vilniuse Kolledž ja Kaunase Tehnikaülikool Leedust, Borås´i Ülikool Rootsist, Metropolia ja Jyväskylä kõrgkoolid Soomest. Projekti eesmärk on laiendada koostööd Skandinaavia ja Baltikumi tekstiili- ja rõivaala õpetavate kõrgkoolide vahel, vahetada kogemusi ja ideid õppekavade kaasajastamise ja tööturu nõudmistega arvestamise osas.15.-19.04.2013 toimus Vilniuses intensiivõppe periood. Vastavalt kokkuleppele sõitis Leedu pealinna igast partnerkõrgkoolist 5 tudengit ja 2 õppejõudu, võõrustajad said osaleda poole suurema seltskonnaga, kuna kandsid ka suuremat koormat.
Probleemõppe põhimõtetega viis osalejad kurssi Jyväskylä kõrgkooli õppejõud Outi Laitinen, kes andis ka igale rühmale ülesande. Selle lahendamisega tegeldi erinevates paikades ja erinevaid võimalusi kasutades 4 päeva jooksul, viimasel projekti päeval esitleti oma grupitöö tulemusi. Ülesannete lahendamisele aitasid kaasa erinevate ettevõtete külastused Vilniuses ja Kaunases.

Lisaks õppe- ja uurimistööle jõudsid tudengid omavahel tutvuda nii linnaekskursioonil kui peoõhtul. Et parasjagu peatus just Vilniuses maailmakuulsa vene-prantsuse moeajaloolase, disaineri ja kollektsionääri Alexander Vasiljevi ajalooliste kostüümide näitus, siis ühe pärastlõuna sisustas selle külastamine.
Oma töö tulemusi ja saadud muljeid-kogemusi esitlevad projektis osalenud tudengid teaduskonnas pärast oma isikliku portfoolio vormistamist.

NordPlusi uue projekti taotlus on esitatud ja positiivse otsuse ning rahastuse korral toimub järgmine kursus 2014. a mais Rootsis Boråsis. Sealsed õppejõud on lubanud läbi viia kursuse, mis keskendub tekstiilmaterjalide tootmise erinevatele etappidele.


  • Jaga: