Prindi

Rõivatööstuse side infotehnoloogiaga tugevneb pidevalt15.11.2010

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna dekaan Mare-Ann Perkmann ja lektor Diana Tuulik osalesid 09.-10.11.2010 IMB korraldatud kongressil, “Mood ja Tekstiilid. IT süsteemid, teenused ja strateegiad.” Kölnis Saksamaal.Kahel päeval sai kuulata üle kümne ettekande ja külastada ka bokse. Läbivaks teemaks oli PLM, product lifecycle management. Rõivaalal on mitmeid arvutiprogramme, mida firmad kasutavad. Kuna ala on paljude hankijate ja müüjatega seotud, siis on vaja kõike konkurentsitingimustes kogu aeg kontrollida. Kes suudab endale saada PSM, mis on ühendatud kõikide erinevate programmidega ettevõttes, see firma omab täielikku ülevaadet ja seega suurt konkurentsieelist.
Kongressil oli esinejaid Saksamaalt, Inglismaalt, USAst, aga ka Venemaalt jm. Esindatud oli ka kaks ülikooli, Hochschule Niederrhein/University of Applied Sciences esindajaga saime ka pikemalt mõtteid vahetada. Tulevikku vaadati optimistlikult, arutati, kuidas kaitsta kaubamärke jäljendajate eest ja millised on näiteks sotsiaalsed suhtlemisvahendid Venemaal, kuhu firmad saaksid reklaami teha.
Kuid kongressi põhiteema oli , et inimese mõõtmete talletamine kehaskänneriga peaks saama normiks ja edasi juba virtuaalne mudeli, materjali jne valik oma mõõtmetega virtuaalsele nukule – kelle seljas kõike saaks proovida, ka arvutipoodide kaupa. Ka virtuaalne kaubandus tekitas suurt huvi. (Ülevaate kongressist tegi M. Perkmann)


  • Jaga: