Prindi

Rotermanni soolalaos on väljas valik arhitektuuriüliõpilaste töödest17.06.2010

Rotermanni soolalao III korruse galeriis on 18.06.-25.07.2010 avatud näitus NÄE – Noor arhitektuur Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuri instituudis, millel on esitatud valik 2010. aasta lõputöödest ning lisaks mõned huvitavamad näited kursuse ja tudengite konkursitöödest.Näitus on ülevaatlik ning püüab kajastada võimalikult erinevat laadi töid ja tegemisi, mis näitaks ühtlasi ka noorte kaasamist aktuaalsete teemade lahendamisel.
Tegeletud on probleemsete amortiseerunud hruštšovkadega, mille rekonstrueerimist katsetati Paide pilootprojektina, kaasates kohalikku elanikkonda. Linnaehituslikult on põnev Lasnamäe kanali ümberprojekteerimine aktiivseks linnalikuks suhtluskeskkonnaks.
Välisteemad on olnud seotud rahvusvaheliste arhitektuurikonkurssidega: näeme lahendusi Hongkongi piiriületusterminali (2010. a parim lõputöö, autor Jaan Kuusemets), Tokyo moemuuseumi ning rahvusvahelise kontserni Saint-Gobaini poolt korraldatud tudengite arhitektuurivõistluse projekti Cathédrale de Culture Pariisis, mille loomisel on lähtutud rangetest passiivmaja kriteeriumitest.


  • Jaga: