Prindi

Särtsakas jõuluhommik kogus raha loomade varjupaigale15.12.2010

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna rõivaala ressursikorralduse III kursuse üliõpilased korraldasid 15.12.2010 organisatsiooni käitumise õppeaine raames (õppejõud Anneli Kaldoja) heategevusliku jõuluhommiku. Sügisel mõeldi välja, millega kooliperet üllatada ja alustati ideede elluviimisega. Tegevuse eesmärk oli ise korraldada heategevuslik üritus.Koolimaja korrustel käisid ringi valgete tiibadega inglid mandariinidega ja kutsusid üliõpilasi ja kooli töötajaid oma osalusega head tegema. Inglitele tasakaaluks ei puudunud ka üks must sarvedega kurat. Rektor Enno Lend tänas korraldajaid, soovis, et üritus muutuks traditsiooniliseks ja tuletas meelde luutsinapäeva legendi, mille kohaselt 3-4. sajandil Sitsiilias elanud Lucia jagas oma varanduse vaestele ja kuulutati pühakuks. Lugu lõppes aga kurvalt, sest tema peigmees lasi ta selle eest hukata. Rektori sõnul on õige teha kinke rõõmust, mitte enda eksponeerimiseks. Huvitav oli ka teada saada, et Lucia oli kangrute kaitsepühak, mis sobib kokku ürituse korraldajatega.

Aulas oli avatud heategevusloterii üllatuskingitustega ja korjanduskast. Osta sai piparkooke, saiu ja muffineid, mis olid asjaosaliste endi küpsetatud. Väga maitsvad! Osta sai Viimsi, Pirita ja Adeljooni lasteaedade mudilaste meisterdatud toredaid ja fantaasiarikkaid jõulukaunistusi ja -kaarte. Üllatuskülalistena tegid kaks neidu kõhutantsu, neist ükst õpib meie koolis ja on aastaid Türil seda õppinud. Kaks meeleolukat laulu laulis Pilleriin Icecreamist, keda saatis kitarril Sander. Ärevust tekitas osalejates toolimäng, mis kulges Benny Hilli jooksumuusika saatel.

Heategevusürituse tulu läheb Viljandi maateel asuvale Tallinna Loomade Varjupaigale kodutute kasside ja koerte aitamiseks. Heategevusüritus kogus 1875 krooni., mis lähipäevil abivajajatele üle antakse. 
Koolipere tänab tegijaid toreda jõuluhommiku eest! Ja meeldetuletuse eest, et toeta jõulu eel neid, kes seda ise ei saa teha!


  • Jaga: