Prindi

Savijalakesed olid hiidlaste tantsus parimad29.04.2011

23.05.2011 toimus Kosel V Maie Orava tantsude võistutantsimine, kus TTK ansambel
Savijalakesed sai kahe tantsu punktisummas teise koha, kohustuslikus hiidlaste tantsus
tantsiti välja esikoht.

Võistutantsimisel osales Savijalakeste vanem rühm, et võistu rahvatantsu vihtuda ja mõõtu võtta. Tunnustatud tantsujuhtidest hindamiskomisjonis oli ka tantsitavate tantsude autor Maie Orav, kelle 70.sünnipäeva võistutantsimisega tähistati.

Tantsida tuli kaks tantsu. Esimene, kohustuslik tants oli kõikidele nooremate segarühmade kategoorias tantsivatele rühmadele ühine ja selleks oli „Hiidlase lugu“. Kui kõik rühmad olid tantsinud, hindasid žüriiliikmed avalikult tantse. Põnevus oli suur ja emotsioon vägev, kui selgus, et Savijalakesed võitsid omas kategoorias kohustusliku tantsu vooru ära.

Vabalt valitud tantsuks oli „Viiuli polka“. Selle tantsu esimene osa oli aeglane ja lüüriline ning teine osa hoogne ja särtsakas polka, mille ajal suudeti publik endale kõvasti kaasa plaksutama panna. Kohustusliku ja vabatantsu koondarvestuses said Savijalakesed oma kategoorias tantsuansambli Sõleke rühma järel II koha.

Savijalakesed õnnitlesid tantsude autorit Maie Oravat juubeli puhul suur savist sõlega.

Kuna üldarvestuses võitis võistutantsimise Haapsalu naisrühm Lustlik, siis järgmine võistutantsimine leiab aset Haapsalus.


  • Jaga: