Prindi

Selgusid HEUREKA parimad referaadid15.04.2010

Üliõpilased esitasid HEUREKA referaatide esitluspäevale 14.04.2010 kokku 15 referaati, ettekandmisele tuli 13, kuna kaks ettekandjat haigestusid. Referaate laekus teedeehituse, hoonete ehituse, geodeesia, rakendusarhitektuuri ja tehnoökoloogia eriala üliõpilastelt. Esindamata jäid mehaanika- ja transporditeaduskond.Parimaks tunnistati Viljar Käämeri (TEI-41) referaat, kes rääkis Typar – Fiberweb´i kaubamärgist. Tal oli hea ettekanne, ta viitas oma referaadis allikatele, selgitas, miks ta selle teema valmis, milliseid raskusi oli töö käigus ja mida ta juurde õppis. Referaat käsitles uudset tee-ehitusmaterjali geotekstiili.

Teist ja kolmandat kohta jäid jagama „Eesti merekaardid“, esitaja Aivar Laumets (GI-61) ning
Gert-Kalvi Pent ja Janek Kuusiku (GI-41) ettekantud magnetiline deklinatsioon, milles räägiti, kuidas magnetiline põhjapoolus liigub aastas kümnetes kilomeetrites. Neljas koht läks Rooma teede eest Natalja Semjonovale ja Maria Šahvorostovale (EA-41), kellel oli ka huvitav videoklipp antud teemast. Viiendaks jäi Siim Rõõmus (TEI-41), kes rääkis Panama kanalist.

HEUREKAs kaasalöömine annab kogemusi tööde vormistamisel, lihvib esinemissoskust ja arendab silmaringi juba praktilise preemiareisiga naaberriikidesse, kus nähakse uusi tehnilisi ja arhitektuurilisi lahendusi. (HEUREKA esimees Karl Pütsep)


  • Jaga: