Prindi

Simunapäevaks peab valmis olema pikaks talveks26.10.2012

Päev enne esimest lumetormi 25.10.2012 tähistati TTKs simunapäeva. Simunapäev on rahvakalendris vähetuntud püha, mille kohta on üldtuntud ilmavanasõna, mis märgib maa ja vete külmumist: Siim teeb sillad, Nigul lööb naeltega kinni.

Professor Viiu Sillaste rääkis kooliperele huvitavalt mineraalainetest, mida inimene eluks vajab ja millistest toiduainetest organism neid omastab. Professori elulised näited ja tähelepanekud andsid ainet ka hilisemateks vestlusteks. Viiu Sillaste rõhutas kaltsiumi tähtsust igapäevases menüüs ning soovitas kõigil selleks juua piima ja süüa teisi piimasaadusi. Teisena tõi ta välja magneesiumi, mida organism omastab loomsetest toiduainetest paremini (kala, piim).

Traditsiooniliselt degusteeriti ühiselt talvevarude näidiseid. Ligikaudu tosinast majapidamisest oli mekkimiseks omaküpsetatud leiba, ciabattat, õunakooli, kõrvitsasaia jne. Seente ja kurkide  kõrval oli väljas ka lai moosivalik – üheks põnevamaks neist küüslaugumoos, mis mõjub tervisele kindlasti kasulikult pärast tööpäeva maiustades. Huvilised said kohapeal ka õpetust pesto tegemises.


  • Jaga: