Prindi

Soome koolitaja ühendas teooria õppekäiguga jäätmevaldkonna ettevõtetesse20.09.2010

Erasmus projekti raames viibis 13.-16. 09.2010 tehnoökoloogia õppetoolis Soome Vabariigi Riihimäe ohtlike jäätmete põletuse tehase koolitusspetsialist Jussi Mattila. Ettevõte kuulub kontserni EKOKEM.

Ekokem kontserni kuuluvad erinevad keskkonnahoiuga tegelevad ettevõtted
(EKOKEM Oy, EKOKEM-PalveluOy, ja EKOVOIMA Oy).
Jussi Mattila koolitusprogramm, milles osalesid üliõpilased esimeselt, teiselt ja kolmandalt kursuselt, koosnes kahest osast:
1. Teoreetilised loengud jäätmemajanduse ajaloost Soomes ja võrdlus Euroopa Liiduga, Euroopa Liidu ja Soome jäätmete ja keskkonnahoiuga seotud seadusandluse võrdlus, Riihimäe ohtlike jäätmete põletuse tehase tehnoloogia ja jäätmete kogumisega seotud probleemistik.
2. Õppekäik koos tehnoökoloogia esimese ja teise kursuse üliõpilastega elektroonikajäätmete lammutuse ja sorteerimise ettevõttesse Weerec, Väike-Maarja loomsete jäätmete töötlemise tehasesse ja Kunda tehasesse Nordic Tsement.
Õppekäigul tõdes Jussi Mattila, et ettevõtete tase vastab analoogsetele Soomes, kuid puudusi nägi ta ohutustehnika vallas. Ekraanide puudumine Weerecis klaasi purustamisel ja üliõpilaste kiivriteta lubamine Nordic Tsemendi territooriumile. See oli küll seotud üliõpilaste osalejate suure arvuga, sest varasematel aastatel on meid alati kiivritega varustatud. (ülevaate tegi professor Viiu Sillaste)


  • Jaga: