Prindi

T.E.I. Pirea külastus Kreekas20.05.2008

TTK avalikkussuhete juht Malle Jürves ja vastuvõtuspetsialist Tiiu Rivis viibisid Erasmus programmi raames administratiivtöötajate erialasel koolitusel Kreekas T.E.I. Pirea´s (The Technological Educational Institute of Piraeus). Kõrgkool asub Ateena läheduses Pirea sadamalinnas suurel eraldi territooriumil oliivipuude all.Pirea kõrgkooliga on TTK-l kujunenud tihedad sidemed, seal on käinud mitmed õppejõud ja praegu on Erasmus vahetusega seal 3 rakendusarhitektuuri õppekava üliõpilast. Sügisel osalesid Pirea üliõpilased arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna korraldatud workshop´il rakendusuuringu „Linn kui elukeskkond“ raames. Lisaks arhitektuuri- ja ehitusteaduskonnale on Pirea´ga perspektiivne teha koostööd ka mehaanika- ja tekstiiliteaduskondadel.

Üheks takistuseks on Kreeka kõrgkoolil vahetusüliõpilaste saamisel see, et kreeka keele oskus on kohustuslik, kui on vaja osaleda loengutel. Inglise keelega saab samas hakkama projektide ja kursusetööde tegemisel. Kreekas õpib samalaadsetes tehnoloogiainstituutides (rakenduskõrgkoolid) kokku 100 000 üliõpilast ja igal aastal võetakse riigieksamite alusel (toimuvad juunis) vastu 20 000 uut tudengit. Pirea kõrgkool on üks kaheteistkümnest riigi finantseeritavast õppeasutusest vastavate instituutide võrgus. Pirea tudengite arv ulatub 10 000ni. Kõrgkool on asutatud 1983. a. Tegemist on riikliku kõrgkooliga ja seal ei ole õppemaksu, kuid elamise eest ühiselamus tuleb endal maksta. Pärast bakalaureuse kraadi omandamist saab samas ka jätkata õpinguid magistriõppesse.

Koolituse käigus tutvusime välissuhete osakonna tööga, vastuvõtu põhimõtetega, auditooriumide, raamatukogu ja juhtkonnaga. Kõrgkool areneb pidevalt ja ehitab lisahooneid ning laboratooriume. Arutasime ka perspektiivseid koostöövõimalusi Soome Oulu Polytechnici ja Venemaa Rostovi Ehitusinstituudi õppejõududega, kes koos Saksa ja Briti kõrgkoolide esindajatega osalesid ühises ehitusalases töötoas. Meie külaskäigu ajal oli kõrgkoolil parajasti käsil uue presidendi (rektori) valimine, mis avaldas mõju kogu õhkkonnale (kõva muusika üle territooriumi). Silma jäid õppejõudude kunstiteosed (maalid jne) mitmel pool ruumides ja ka see, et vaatamata Euroopa Liidu direktiivile suitsetati koolimaja ruumides (välja arvatud auditooriumides). Külaskäik Erasmus partnerkõrgkooli oli kasulik, laiendas silmaringi ja aitas aru saada mitmetest nüanssidest kooli elus.


  • Jaga: