Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkool tähistas korraga kahte tähtsat daatumit09.11.2012

TTK üliõpilased ja töötajad tähistasid 09.11.2012 aktusega kahte sündmust – kõrgkooli 97. aastapäeva ja töötamist 20 aastat rakenduskõrgkoolina. Rektor Enno Lendi sõnul sündis 20 aastat tagasi palju rakenduskõrgkoole, nüüd on vaja ühiselt mõelda, kuidas edasi.Õppeprorektor Lauri Peetrimägi tõi esile kolm märksõna, millest juhinduda: kriitiline mõtlemine, süsteemsus ja inimlik aspekt. Rektor Enno Lend ja arendusprorektor Anne Kraav andsid professorite ametitunnistuse ja tunnuse üle Martti Kiisale, Priit Vilbale ja Peeter Paanele ehitusteaduskonnast. Emeriitprofessori tunnistus ja tunnus anti üle ehitusteaduskonna kauaaegsele professorile Jaan Rohusaarele.
Transporditeaduskonna dekaan Priit Siitan andis kolmele üliõpilasele kätte Toyota Baltic AS stipendiaadi sertifikaadi – stipendiumi pälvisid Allar Paat, Edward Schotter ja Mihkel Speek. Stipendiaatide ühispilt läheb üles Toyota kontserni kodulehele.
Arendusprorektor Anne Kraav andis kätte patendikirja ja kasuliku mudeli tunnistuse. Patendikirja leiutise eest „Abivahend silindrilise või tüvikoonuselise betoonkonstruktsiooni sarrustamiseks“ sai Aivars Alt, leiutis „Moodulehitis“ sai kasuliku mudeli tunnistuse, leiutise autor on Priit Valge.
Rektor Enno Lend autasustas kõrgkooli 97. aastapäeva puhul tänukirjaga Hindrek Keslerit arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonnast, Anti Hamburgi, Sven Sillamäed, Anneli Ramjalga ja Karel Saart ehitusteaduskonnast, Mihkel Naamsi, Ruubo Rootsi ja Mihkel Lauritsat mehaanikateaduskonnast, Merje Beilmanni ja Helina Printsi rõiva- ja tekstiiliteaduskonnast, Jüri Suursood transporditeaduskonnast, Rein Kalepit ja Olga Ovtšarenkot reaalainete keskusest, Britt Petjärve ja Maie Kuningat humanitaarainete keskusest ning Tehnosiirdekeskuse juhatajat Oliver Kallast.
Rektor Enno Lend tunnustas aastapäeva puhul arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna üliõpilasi Viktoria Andrejevat, Liis Dvorjanskit ja Anne Ruusmanni. Ehitusteaduskonnast pälvisid tunnustuse Anne Riin Arismaa, Auno Saare, Kaie Tobreluts, Jaago Kajalainen, Sander Laanemäe, Artjom Melnikov, Markus Mänd, Siim Nugis ja Mirko Oja. Mehaanikateaduskonnast olid tunnustuse väärilised Triin Müür-Suutar ja Pavel Smekalov, rõiva- ja tekstiiliteaduskonnast Kai Kuusk, Liina-Mai Püüa, Anna- Maria Toom ja Caro-Liine Tikk ning transporditeaduskonnast Karin Aus, Martin Kuusk ja Allar Paat. Tunnustuse sai ka FS Team Tallinn esikohtade eet Formula Studenti võistlustel Ungaris ja Baltic Openil. Iga üliõpilane sai kutse PÖFFi auhinnagalale.
Aastapäevaaktus lõppes TTK kammerkoori laulude ja sünnipäevatordiga.


  • Jaga: