Prindi

Tallinna Tehnikakõrgkool tunnustas aupäeval parimaid08.11.2013

TTK üliõpilased ja töötajad tähistasid 08.11.2013 aktusega kõrgkooli aupäeva (09.11) ja 98. aastapäeva. Rektor Enno Lend rõhutas, et kõrgkoolis töötab palju tublisid inimesi, kes teevad kooli tunnustust väärivaks. Seinad, laed ja põrandad ei loe üksi midagi, tähtis on see, et koolis on töine ja tulemuslik liikmeskond.Aastapäevakõnes tõstatas arhitektuuri instituudi juhataja Tomomi Hayashi, kes on Eestisse jõudnud läbi USA Jaapanist, küsimused, kuidas ruum toetab inimese elu? Kuidas ruumis inimesed käituvad? Otsest vastust neile küsimustele ei ole, vaid need jäävad mõtlemisaineks kõigile.
Rektor Enno Lend pani dekaani ametitunnuse kaela ehitusteaduskonna dekaanile, professor Martti Kiisale ja transporditeaduskonna dekaanile Aimar Lukile. Kõrgkool tunnustas kuldplaadiga Abplanalp Estee OÜ-d, kes on toetanud mehaanikateaduskonda 11 710,3 euroga. Ettevõtte esindaja sõnul koostöö kõrgkooliga jätkub ja viljad tulevad siis, kui TTK lõpetanud asuvad juba ettevõttesse tööle.
Toyota Baltic AS esindaja andis kolmele üliõpilasele kätte Toyota Baltic AS stipendiaadi sertifikaadi – stipendiumi pälvisid Johannes Veiram (AT 31), Andres Vaabla (AT 52) ja Allar Paat (AT 72). TTK teenetemedali pälvis kauaaegne mehaanikavaldkonna arendaja Rein Soots, kes on TTKs töötanud alates 1963. aastast.
Rektor Enno Lend autasustas tänukirjaga panuse eest kõrgkooli õpikeskkonna arendamisel mehaanikateaduskonda elektritehnika labori loomise ning rõiva- ja tekstiiliteaduskonda tekstiilmaterjalide testimise ja õmbluslabori rajamise puhul Siidisaba kinnistule.
Rektor Enno Lend autasustas kõrgkooli tänukirja ja meenega õppeprorektor Lauri Peetrimägi, finants- ja haldusdirektor Tarmo Sildebergi, ehitusteaduskonna lektor Jüri Tamme, rahvusvaheliste suhete projektijuht Marta Mugurit, vastuvõtuspetsialist Tiiu Rivist, haridustehnoloog John Louis Rodriquez’t ja tehnosiirdekeskuse juhataja Oliver Kallast.
Rektor Enno Lend autasustas tänukirja ja meenega järgnevaid üliõpilasi: arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonnast Anastassija Malkova, Ats Buddell, Tarmo Kübard, Konstantin Rõbkin, Kristina Oolu ja Liis Uustal; ehitusteaduskonnast Rait Sagor, Mari Tarto ja Margus Vaino; mehaanikateaduskonnast Janar Jõgi, Priit Puuorg, Sander Susi, Amor Luup ja Sandra Kliimann; rõiva- ja tekstiiliteaduskonnast Kristina Trutneva, Brita Liisa Brutus ja Johanna Kukk; transporditeaduskonnast Kaija Kilumets, Allar Paat, Edgar Glivenko ja Terje Tasane.
Aastapäevaaktus lõppes TTK kammerkoori laulude ja sünnipäevatordiga.


  • Jaga: