Prindi

Tallinnas toimus TTK ja Helsingi Ametikõrgkooli Stadia ühisuuring Tuisu tänav 20 asuva Kristiine sotsiaalkeskuse renoveerimise võimalustest14.03.2007

Tallinnas toimus TTK ja Helsingi Ametikõrgkooli Stadia üliõpilastest koosneva töörühma ühisuuring Tuisu tänav 20 asuva Kristiine sotsiaalkeskuse renoveerimise võimalustest. Uurimistöid juhendasid Stadia poolt Eric Pollock ja Eila Sammallahti, TTK poolt on traditsioonilisteks kujunevat koostööd koordineerinud eeskätt lektorid Robert Reinpuu ja Arno Rõuk. Uurimistöö kaudu omandavad üliõpilased teadmisi ja praktilisi oskusi, laiendavad silmaringi, saavad julgust käsitleda ehitusalaseid probleeme, õpivad uurimistulemuste operatiivset vormistamist, oma seisukohtade tutvustamist ja kaitsmist.Tallinnas toimus TTK ja Helsingi Ametikõrgkooli Stadia üliõpilastest koosneva töörühma ühisuuring Tuisu tänav 20 asuva Kristiine sotsiaalkeskuse renoveerimise võimalustest. Uurimistöid juhendasid Stadia poolt Eric Pollock ja Eila Sammallahti, TTK poolt on traditsioonilisteks kujunevat koostööd koordineerinud eeskätt lektorid Robert Reinpuu ja Arno Rõuk. Uurimistöö kaudu omandavad üliõpilased teadmisi ja praktilisi oskusi, laiendavad silmaringi, saavad julgust käsitleda ehitusalaseid probleeme, õpivad uurimistulemuste operatiivset vormistamist, oma seisukohtade tutvustamist ja kaitsmist.
Üliõpilaste sõnul annavad sellised kohtumised kogemusi suhtlemiseks võõrkeeltes, toovad esile kultuurierinevusi ja samas arendavad oskusi ühiste arusaamade, konsensuseni jõudmiseks. On ju töörühmadesse kuulunud erineva taustaga üliõpilasi – viimati lisaks eestlastele ja soomlastele näiteks belglane, somaallane jne. Kui varem on uurimisobjektideks olnud renoveerimist vajav korterelamu, avatud noortekeskuseks rekonstrueeritav Järve raudteejaam jne, siis seekord tutvuti Kristiine linnaosa sotsiaalkeskuse ehitusfüüsikalise seisundiga ja esitati omapoolseid variante selle kompleksi rekonstrueerimiseks. Objektil tehtud uuringute tulemused vormistati ingliskeelsete aruannetena, kõik üliõpilased (Eesti poolelt Anti Hamburg, Pille Erlich, Regina Needo, Kadri Tonto ja Gert Saare) said projektitöö eduka sooritamise kohta tunnistuse ehk sertifikaadi.


  • Jaga: