Prindi

Tehnocumi pilootprojekt Viljandis jõudis edukalt lõpule10.05.2011

Carl Robert Jakobsoni nimelises Gümnaasiumis toimus 06.05.2011 kõigi Viljandi gümnaasiumide 10., 11. ja 12. klassi õpilasi kaasava pilootprojekti TEHNOCUM (alameede TEEME) lõpuüritus. Tehnocumi toetab Euroopa Sotsiaalfond.
Viljandi Maagümnaasiumi abituriendid Joosep Tõnisalu ja Martin Ment demonstreerisid talve jooksul omandatud teadmisi ehitusinformatsiooni modelleerimise (BIM) vallas, andes mudeli kujunemise jooksul asjalikke kommentaare ja näpunäiteid.
TTK ja Viljandi Linnavalitsuse koostööleping on jõudnud ühes osas esimese vahefinišini. 2011. aasta septembrist jätkuva projektiga otsustati liita ka põhikooli lõpetanud ning sügisest gümnaasiumiharidust taotlema asuvad asjahuvilised. Sama idee kandub üle 2012. a septembrist tööd alustava riigigümnaasiumi seinte vahele ja laieneb ka Viljandi Ühendatud Kutsekeskkooli õppekavva.
Kõik 20 pilootprojekti läbinut kinnitasid, et projekt oli huvitav, elukutsevaliku tegemisel abistav ning BIM spetsialist tulevase ametina atraktiivne. Tunnustust, väärtpabereid ja meeneid jätkus kümnekonnale asjalikule ja õpingutes kiiresti edasijõudnule, kes kinnitasid ka seda, et jätkavad projektiga kindlasti – selle aasta lõpetajad juba kõrgkoolides, gümnasistid aga oma koolide katuse all. (ülevaate tegi projekti Tehnocum administraator)


  • Jaga: