Prindi

Tehnoloogiapäev hõlmas laia ringi betooniga seonduvast19.10.2012

17.10.2012 toimus järjekorras 7. Betooni tehnoloogiapäev. See traditsiooniline üritus on Eesti Betooniühingu ja TTK ehitusteaduskonna ühine üritus. Betoonipäev tõi kokku üle 160 kuulaja, kelle seas oli nii üliõpilasi, ehitajaid kui arhitekte. Seekordsed teemad käsitlesid erinevaid ehitusvaldkondi: betoonkonstruktsioonide taastamine, uued monteeritavad raudbetoontarindid, ehituskorraldus ja ehituse monitoorimine, unikaalsete sillakonstruktsioonide ehitamine.

Alari Kompus Nordecon ASst tutvustas betoonkonstruktsioonide renoveerimist ja sellega kaasnevat tehnoloogiat Tallinna Lennusadama näite põhjal. Lennusadam on täiesti unikaalne ehitis ja arvestades aega, millal hoone ehitati, on selle hoone tehniline lahendus seda unikaalsem. Hetkel, kui ehitist hakati renoveerima, olid hoone raudbetoonkonstruktsioonid väga halvas varisemisohtlikus seisukorras. See tegi taastamistööd väga keeruliseks ja töömahukaks. Kuidas see siiski kõik korda saadi, et täna selles hoones saaks tegutseda edukalt juba meie meremuuseum, sellest Alar Kompus rääkiski.

Uusi tooteid tutvustas Kairet Luiga E-Betoonelement AS tehasest. Kui tavapäraselt saame raudbetoontehasest tellida tarindeid hoonete ehitamiseks, siis nüüd on alustatud ka tarindite tootmist erinevate rajatiste – sillad, tunnelid – ehitamiseks. Milliseid konstruktsioone toodetakse, kuidas neid ehitusplatsil monteeritakse, millist tehnoloogiat kasutatakse, seda hõlmas Luiga esinemine.

Kui oluline on korrektne objekti ettevalmistamine ehituseks ja hilisem ehituskäigu monitoorimine, seda käsitles Erki Soekov Tallinna Tehnikaülikoolist. Järjekordselt tuli ettekandest välja, kui palju probleeme on veel Eestis adekvaatse tööde töömahukuse määramisega, kui keeruline on alusnormdokumentide koostamine. Täna tegeleb Eestis sellega ekspertidest töörühm.

Infopäev lõppes välislektori esinemisega Saksamaalt. Rahvusvaheliselt tuntud firma PERI esindaja Bernhard Lindner tutvustas põhjalikult unikaalsete raketissüsteemide kasutamist sildade ehitamisel. Eriti põnev oli jälgida tema ettekande osa, mis käsitles roniraketise kasutamist silla püloontornide ehitamisel. (ülevaade ehitusteaduskonna dekaanilt Jüri Tammelt)


  • Jaga: