Prindi

Tehnomaterjalide üliõpilased Alunordi kursusel Norras20.10.2012

Tehnomaterjalide ja turunduse kolmanda kursuse tudengid osalesid 24.-28.09.2012 Norras Trondheimis Alunord kursusel, mis oli fokusseeritud ainult alumiiniumile – tootmine, kasutus, omadused, vajalikkus jne.Kursuse teemaks oli „Aluminium in transportation“. Kokku osales kursusel ligikaudu 50 üliõpilast Soomest, Rootsis, Norrast, Taanist, Islandilt ja Eestist.
Kursuse raames toimusid auditoorsed loengud HIST-ülikoolis, kus esinesid kohalike teaduskeskuste spetsialistid. Lisaks külastasime NTNU-ülikoolis asuvat Simlabi, kus arendatakse ja katsetatakse näiteks BMW ja Audi avarii leevendusdetaile ehk crashoxe.
Meeldejäävaimaks mälestuseks on külastus Euroopa suurimasse alumiiniumitehasesse Hydro Aluminium, mis asub Sunndalis. Grupitööna valmistasime ja testisime HISTI laboris enda loodud Crashboxe. Loomulikult ei puudunud ka tudengi õhtu, kus võõrustasid meid kohalikud üliõpilased.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et loengud, külastused Simlabi ja Hydro Aluminiumi ning rühmatöö olid huvitavad ning silmaringi laiendavad. Samuti oli põnev suhelda teiste põhjamaade tudengitega, arendada keeleoskusi ja sobitada uusi tutvusi. Järgmine aasta võõrustab Alunordi Tallinna Tehnikakõrgkool. Kursusel käisid Silver-Henri Tolk, Silver Susi, Karen Aau, Keith Ever ja Siim Grundstein.


  • Jaga: