Prindi

Tehnosiirdekeskus võõrustas EKTL tekstiili töögruppi08.03.2013

TTK Tehnosiirdekeskus korraldas 07.03.2013 kõrgkoolis Eesti Kaitsetööstuse Liidu kergetööstuse- ja tekstiili töögrupi liikmetele kohtumise kõrgkoolis, et arutada koostöövõimalusi.Rõiva- ja tekstiiliteaduskonnas tutvustas rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia õppetooli hoidja Teele Peets külalistele 3D kehaskänneri (inimkeha mittekontaktseks mõõtmiseks) töö põhimõtteid ja võimalusi. Lektor Diana Tuulik andis kangaste testimise laboris töögrupi liikmetele ülevaate teaduskonna labori võimalustest. Labori seadmed võimaldavad testida tekstiilkiude ja kangaid, määrata värvikindlust hõõrdumisel, testida kootud ja trikotaažkanga venivust ja elastsust ning kortsuvust. Laboris on ka seadmed higikindluse, pesukindluse ja tulekindluse testimiseks.
Lektor Margit Kuusik selgitas ettevõtetele tehnilise dokumentatsiooni koostamist ja vormistamist, mis hõlmab toote kirjeldust, moe- ja tehnilisi jooniseid, tehnoloogiliste sõlmede läbilõikejooniseid jne. Veel pakub teaduskond ettevõtetele võimalust tööprotsesside optimeerimiseks.
Tehnosiirdekeskuse juhataja Oliver Kallas andis Eesti Kaitsetööstuse Liidu töögrupi liikmetele ülevaate keskuse töösuundadest, sealhulgas innovatsiooniosakutest.


  • Jaga: