Prindi

Tekstiilitudengid uudistasid Formex messi Rootsis26.01.2011

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna 11 rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse tudengit külastas 20.01.2011 Põhjamaade suurimat sisekujundusmessi Formex Stockholmi messikeskuses. Teaduskonna õppejõu Diana Tuuliku eestvedamisel on tegemist juba traditsioonilise talvise reisiga.

Formex mess toimub kaks korda aastas, jaanuaris ja augustis. Seekord oli kohal 850 eksponenti paljudest valdkondadest, messi külastas 24 000 huvilist ja sadu meediaesindajaid. Kogu mess oli jaotatud kolme suure halli vahel ja väljapanekud väga mitmekesised. Üllatav kui hästi olid asjad paigutatud ja ära mahutatud. Enamus eksponeerijaid suutis oma nurgakese muuta põnevalt hubaseks ja kutsuvaks. Huvi korral sai alati lähemalt uurida ja lisainfot küsida.
Messil oligi näha nii huvitavaid lahendusi kodu sisustuseks, rõivaid, aksessuaare, mänguasju, maiustusi, maitseaineid jpm. Eriti meeldis Põhjamaine valge värv sisustuselementides – erinevad puidust mööbliesemed ja naturaalsed kangad. Mess keskendus eelkõige kontaktide leidmisele-jagamisele.
Ühes hallis oli ka erinevaid maiustuste, kohvi-tee, maitseainete jm esitlejaid. Oli näha, kui suur rõhk pannakse ikka asjade esitlemisele ning välimusele – ilus ning loominguline pakkimine on tihti edu võti. Seal pakutav šokolaad andis igatahes energiat, et ikka päeva lõpuni vastu pidada.
Messil olid esindatud ka erinevate mänguasjade tootjad-müüjad. See osa hallist oli täis armsaid ja põnevaid tooteid. Tudengid, kes siis esimest või juba mitmendat aastat messil käisid, jäid messiga väga rahule. (ülevaate tegi Kaija Niiler RR-61)

Lisainformatsioon Formexi kohta: www.formex.se


  • Jaga: