Prindi

Tekstiilmaterjalide mess “INDEX 08” Genfis15.04.2008

Genfis leidis aset iga kolme aasta järel toimuv maailma juhtivaim mittekootud tekstiilmaterjalide mess “INDEX 08”. Selle aasta moto – innovatsioon, perspektiivsus, inspiratsioon… – iseloomustab suurepäraselt mittekootud tekstiilmaterjalide tööstuse jätkusuutlikkust ja jätkuvat kasumlikkust, samuti fokuseeritust innovatsioonile ja toote arengule.Messi külastamise vajalikkus seisnes uute materjalide tehnoloogiate, kiudude ja protsesside kasutamise tundma õppimises. Kasv uute tekstiilide rakendusalade osas nt liitdetailid lennukite tiibades, ehitiste isoleerimine, meditsiin, transpordi infrastruktuur, maaparandustööd, erinevad kaitserõivad jne on jätkuvalt suur. Globaalne kiudude kasutus kasvab. Seega on rõiva- ja tekstiilisektori tulevikus oodata kõrgkvaliteediga tippmoe rõivaid ja uusi tehniliste tekstiilide tooteid eri majandusharude tarbeks.

Messil osalejad presenteerisid oma viimase aja saavutusi lausmaterjalide valdkonnas selleks spetsiaalselt ette valmistatud auditooriumis, kuhu oli vaba sissepääs kõigile messi külastajatele. Selle aasta teemad olid pühendatud filtreerimismaterjalidele, lausmaterjalidele iseliikuvates rakendustes ja fookuses oli ka nanotehnoloogia.

Messil osales üle 600 asutuse ja ettevõtte, nende hulgas ka Eesti firma Toom Tekstiil, kes on juhtivaid lausmaterjalide tootjaid Balti regioonis, kelle toodangu hulka kuuluvad nõeltöödeldud kangad jalatsi- ja rõivatööstusele, materjalid tehniliseks otstarbeks ja keskkonnakaitseks, samuti viskooskiust puhastuslapid ning vatiini tootmine mööbli- ja madratsitööstusele. Toom Tekstiil on huvitatud koostööst ka meie teaduskonnaga, et kaasata asjast huvitatud tudengeid firma tootearengu protsessi.

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna huvi lausmaterjalide ja nende tooraine – kiudude – vastu on tingitud ka äsja muretsetud kiu testimise seadmete Vibrotex 400 – kiu lainelisuse määramiseks – ning Vibroskop 400 – kiu paksuse, joontiheduse määramiseks – edukaks kasutamiseks rakendusuuringuteks. Messi külastamine võimaldas tutvuda analoogseid uuringuid teostavate ettevõtetega ja kiu uurimise teenust vajavate potentsiaalsete firmadega.


  • Jaga: