Prindi

Transporditeaduskond keskendus keskkonnasäästlikkusele16.11.2010

Transporditeaduskond korraldas TTK 95. aastapäeva ürituste raames 12.11.2010 vilistlastele seminari „Roheline transport ja logistika“.Kohale olid tulnud ligi 80 endist teaduskonna tudengit. Pea kogu rühmaga oli esindatud transport ja logistika eriala 2001-2002. aastal lõpetanud, samuti oli palju autotehnika vilistlasi, kel lõpetamise aastaks 1971 ja 1981. Vanimad vilistlased olid AT rühmast, kel kool lõpetatud juba 47 aastat tagasi.

Mitte ainult kooli sümboolikast inspireerituna oli transporditeaduskonna seminar ka sisult roheline. Säästlik mõtteviis ja hoolivus meid ümbritseva keskkonna suhtes säras koosviibijate silmis. Pärast dekaan Priit Siitani tervituskõnet sai sõna Toyota AS asejuht toote planeerimise alal Andres Kostiv. Ettekanne „Toyota ja keskkond“ andis põhjaliku ülevaate kontserni säästualastest ettevõtmistest kogu maailmas. Elav ja põnev oli raudteelase (nii palus end esitleda Eesti Raudtee liiklusohutuse spetsialist) Marius Kupperi ettekanne „Quo vadis!?“ Raudteeliikluse eeliste esiletoomine tekitas kuulajaskonnas tõelist elevust – enamasti ju automehed!

Teaduskonda esindas seminaril Jekaterina Ossipova, kes rääkis jätkusuutlikkusest logistikas. Lisaks uute trendide tutvustusele nägid vilistlased, mis projektid on teaduskonnal hetkel käsil. Seminari lõpetas vilistlase Joel Rothbergi „Oma lugu“, meenutus kooliajast ja ülevaade töödest-tegemistest tänaseni. TTK tänas Joeli kui kooli mälestusteraamatu kaasautorit tänukirja ja raamatuga. Ringkäik õpperuumides andis ülevaate kooli arengust ja suundumustest. Üritus kulmineerus kohvikus ja juttu jätkus õige mitmeks tunniks. (seminari moderaator S. Andresen)


  • Jaga: