Prindi

TTK 18 lennu parimad lõputööd ja aktiivsed tudengid21.06.2013

TTK teaduskondade lõputööde komisjonid on tõstnud esile parimad lõputööd, millega üliõpilased oma õpingutele punkti panid. Lõpuaktustel said tunnustust ka üliõpilased, kes on erinevates valdkondades silma paistnud. Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu nimetas rakenduskõrgkoolide paremaks lõputööks Margus Villau (autotehnika) „Võistlusauto FEST12 mootori nukkvõllide projekteerimine“.Arhitektuuri ja keskkonnateaduskonna parimad lõputööd on Triinu Oberšneider (rakendusarhitektuur) „Terminal Maalt Marsile“ ja Madis Kelindeman (tehnoökoloogia) „Jäätmekütus ja selle kvaliteedinõuded tsemendi pöördahjudes“. Tänusõnad Mari Arvistole (rakendusarhitektuur), kes tantsis TTK rahvatantsuansamblis Savijalakesed.

Ehitusteaduskonna parimad lõputööd: Egert Milder (hoonete ehitus) „Tatari 51 Statistikaameti büroohoone ehituse organiseerimine“, Even Kask (hoonete ehitus) „Lasteaed “Karikakar” katusefermi käsitsi arvutuse ja programmiga arvutuse võrdlus“, Vello Kima (rakendusgeodeesia) „Tallinna laululava kõlaekraani deformatsioonide uurimine maapealse laserskaneerimise tehnoloogia abil“, Mihhail Kravtšenko (teedeehitus) „Asfaltkatete defektipõhised remonditehnoloogiad“ ja Koit Vaino (KTEI 81) „Sildade pealesõitudel esinevate defektide analüüs ning võimalike lahenduste selgitamine“. TTK Arenduskeskuse tänusõnad Mari-Ann Piibelehele  (teedeehitus) Savijalakestes tantsimise ja Vello Kimale (rakendusgeodeesia) TTK Kammerkooris aktiivse osalemise eest.
Mehaanikateaduskonna parim on Taavi Tammeveski (masinaehitus) lõputöö „Kahetaktilise mootori edasiarendus ülikerglennumasinatele kasutamiseks“. Kaitsmiskomisjonid tõstsid esile: Ardo Kõivi (masinaehitus) „Formula Student klassi võistlusauto FEST 13 jõuülekande projekteerimine“, Ailar Jüriado (tehnomaterjalid ja turundus) „Mobiiliturundus kui uus võimalus klientideni jõudmiseks“, Kristjan Urmi (tehnomaterjalid ja turundus) „Auto järelhaagise projekteerimine ja valmistamine mootorrataste transportimiseks“, Kristo Vaheri (tehnomaterjalid ja turundus) „Põhja-Euroopa tingimustesse sobiv kahes teljes päikest järgiva päikesepaneelide alusraami tasuvuse analüüs ja eelprojekt“, Ander Pukki (tehnomaterjalid ja turundus) „Päikesepaneelide raamipressi eelprojekt“.
Mehaanikateaduskonna tänu pälvis Üliõpilasesinduse liige ja kõrgkooli eduka esindamise eest vabariiklikel ja rahvusvahelistel spordiüritustel Kaarel Kruuser (masinaehitus) ja Üliõpilasesinduse sekretär ning TTK Kammerkoori koorivanem Marianne Jürgenson (tehnomaterjalid ja turundus).

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna lõputööde kaitsmiskomisjon tõstis esile rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia õppekava lõputööd: Julija Bassova „Pulmakleit „Tigasmo Moeärile““,
Tatjana Kotšnova „Esinemiskostüümide väljatöötamine tuleshow kollektiivile „Zarkala““,
Silja Kõiv „Naiste jalgrattajakk “Londonderry”“, Nele Mandre ja Julia Senkevitš „Kevad-suvine töörõivas kiirabitöötajatele“ ning Epp-Maria Udumäe ja Leena-Maria Väli „Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabi ja reanimobiiliosakonna töötajate talvised tööriided“, Anna-Maria Toom „Tööajakulutuste analüüs ettevõttes OÜ AGN“. Rõiva- ja tekstiiliala ressursikorralduse parimad
Iivi Ilja „Lindström OÜ töörõivaste renditeenuse kvaliteet firmas Ruukki Products AS“ ja
Kristiina Kerma „Rõivakaupluse loomine Eesti väikelinnas“. Teaduskond tänab Epp-Maria Udumäed ja Leena-Maria Väli, kes saavutasid Heureka uurimus- ja teadustööde konkursil II koha ja tunnustab Kai Kuuske, kes aktiivselt osales TTK rahvatantsuansamblis Savijalakesed.

Transporditeadukonna märkimisväärsed lõputööd on Argo Hallik (autotehnika) „Liiklusohutuse tagamine läbi liiklusjärelvalve planeerimise“, Margus Villau (autotehnika) „Võistlusauto FEST12 mootori nukkvõllide projekteerimine“, Martin Kuusk (raudteetehnika) „Stadler Flirt diiselrongid ja nende teenindus” ja Heigo Saare „Stadler Flirt rongide vastavushindamine”.TTK Arenduskeskus tunnustab üliõpilasesinduse aktiivliiget Karl Maierit (autotehnika). TTK Kehakultuurikeskus tunnustab korvpallur Taavi Valgmäed (autotehnika) ja jalgpallur Jaan Leimanni (transport ja logistika), kõrgkooli eduka esindamise eest vabariiklikel ja rahvusvahelistel spordiüritustel.


  • Jaga: