Prindi

TTK allkirjastas koostööleppe Kunstiakadeemia ja Arhitektide Liiduga14.06.2013

Tallinna Tehnikakõrgkool, Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Arhitektide Liit sõlmisid 13.06.2013 kokkuleppe koostööks arhitektuurivaldkonna arendamisel.Lepingule kirjutasid Tallinna Tehnikakõrgkoolis alla TTK rektor Enno Lend, Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi ja Eesti Arhitektide Liidu aseesimees Kalle Vellevoog.
Koostööleppe allkirjastamisel osalesid TTK õppeprorektor Lauri Peetrimägi,  EKA õppeprorektor Andres Tali ja arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis, TTK arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna dekaan Hindrek Kesler ning arhitektuuri instituudi juhataja Tomomi Hayashi.
Enno Lendi sõnul on allkirjastatav lepe jätkuks 3 aastat tagasi sõlmitule, nüüd on koostööpartneritega soov sisulise lepinguga edasi minna. Kalle Vellevoog rõhutas, et lepe ei ole formaalne ning üliõpilased on lepingust teadlikud. Signe Kivi hinnangul oli eeltöö leppele põhjalik ja sisuline. Tema sõnul on TTK üliõpilased oodatud jätkama oma õpinguid EKAs.
Lepingupoolte koostöö eesmärgiks on aidata kaasa Eesti arhitektuurihariduse arengule. TTK huvi on luua oma rakendusarhitektuuri õppekava kõige võimekamatele edukalt lõpetanutele võimalus jätkata õpinguid EKAs.


  • Jaga: