Prindi

TTK aupäeval andis rektor Enno Lend ametivande09.11.2010

Tallinna Tehnikakõrgkooli 95. aastapäevale pühendatud üritused tipnesid õppeasutuse aupäeval, 9. novembril kevadel valitud rektori inauguratsioonitseremooniaga. Rektor, professor Enno Lend andis ametivande ning haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Andres Koppel pani talle kaela ametiketi, mille autor on metallikunstnik Ene Valter.

Enno Lend ütles oma kõnes, et aastapäevapidustustele järgnevad argipäevad ja läbi nende laotakse tulevaste pidupäevade müür. Tulevikku vaadates rõhutas rektor, et magistriõppe saamiseks on vaja uut lähenemist koostöös ülikoolidega. Rektor Enno Lendi õnnitlesid professorite kogu vanem Jaan Rohusaar, TTK nõunike kogu esimees, akadeemik Anto Raukas, Rakenduskõrgkoolide Rektorite nõukogu esimees Mati Lukas.
Üliõpilasesinduse esimees Rauno Lõhmus rõhutas, et nende paari kuuga, mis uus rektor ametis, on kõrgkoolis palju muutunud. Kui rektoril tekib küsimusi, siis võib alati üliõpilaste poole pöörduda, oli tema sõnum.
Pikka aega kõrgkooli juhtinud, professor Arvi Altmäe käsitles kõrgkooli juubeliga seoses ajaloolist tausta. 49 aastat on kool asunud Pärnu maanteel, aja jooksul on 12 korda kooli nime muudetud, TEMTi nime kandis kool 31 aastat, 18 aastat on õppeasutus kõrgkool.
Aastapäevaaktusel kirjutasid Toyota Baltic Asi peadirektor Alar Mettson ja Enno Lend alla koostöölepingule, millega Toyota Baltic AS kinkis koolile unikaalse Toyota mudeliga iQ. Auto anti üle T-TEP õppeprogrammi raames, mis on Toyota tehnilise hariduse programm. Õppevahendiks kingitud auto on Mettsoni sõnul innovaatiliste lahendustega tehnoloogiline pärl. Kingilehviga auto seisis juba hommikust imetlemiseks kooli ees.
TTK tänas hõbesponsorit Maanteeametit ja andis kasuliku mudeli tunnistuse Viljar Raudaukile leiutise „Sõiduki statsionaarne maandamisseade kasutamiseks tanklas“ eest ning kaubamärgi tunnistuse „Parim õpetaja on praktika“ esitajale, raamatukogu juhatajale Sirje Turtale.
Rektor Enno Lend autasustas Tallinna Tehnikakõrgkooli aukirjaga rõiva- ja tekstiiliteaduskonna dekaani Mare-Ann Perkmanni eduka koostöö eest ettevõtete ja väliskõrgkoolidega. Tallinna Tehnikakõrgkooli tänukirja said Agnes Udumäe, Helen Rihma, Lembe Kaljula, Maria Laurson, Hedi Pehme, Olev Rähni, Anneli Kaldoja, Malle Palm, Olga Ovtšerenko, Marju Viitmann, Marge Täks, Rein Soots, Aivars Alt ja Elo Viljus. Magistrikraadi kaitsmise puhul sai lilled rõiva- ja tekstiiliteaduskonna dekaani abi Helina Prints.

Aktuse lõpetas meeleolukalt kolme lauluga TTK 2005. a vilistlane Marianne  Adson (kauaaegse transporditeaduskonna õppejõu Peter Vulla tütar).


  • Jaga: