Prindi

TTK ja Eesti Rahva Muuseum sõlmisid koostööleppe21.04.2010

TTK ja Eesti Rahva Muuseum sõlmisid 20.04.2010 koostöökokkuleppe, sooviga anda tulevastele inseneridele süvateadmisi eesti rahvakultuurist, traditsioonilistest ehitustavadest ja -kunstist, kasvatada tulevaste inseneride seas lugupidamist kohalike materjalide ja traditsioonilise ehituskunsti vastu ning kaasata tulevasi insenere sajandi ühe suurehitise valmimisse.

ERMi näitusemajas TTK arendusprorektori Anne Kraavi ja Eesti Rahva Muuseumi direktori Krista Aru allkirjastatud lepingu kohaselt tehakse koostöös uurimustöid ERMi uue peahoonega seotud ehitusprojektide baasil. Noortel on võimalus neid projekte analüüsida ja pakkuda omapoolseid lahendusi. Koostööd tehakse ka erinevate projektide visualiseerimisel.

Arendusprorektor Anne Kraav sõnas, et kui teadusosakond koostööettepanekuga tuli, siis oli juhtkond kohe valmis seda toetama. „Oleme toreda koostöö alguses ja see leping on alles raamleping,“ lisas Kraav. „ERM on rohkem kui muuseum, ta on ka õppimiskeskkond, sh ka tulevastele inseneridele,“ kinnitas Krista Aru koostööleppe sõlmimisel. Aru sõnul sünnivad ainult koostöös parimad lahendused. (ERMi pressiteade)


  • Jaga: