Prindi

TTK ja Metropolia ehitustudengid uurisid lasteaia hetkeseisu27.03.2013

Ehitusteaduskonna viis tudengit koos Helsingi Metropolia kõrgkooli kaheksa tudengiga osalesid 19.-21.03.2013 IP projektis, mille käigus said nad teadmisi ühiskondliku hoone energiasäästlikumaks muutmisest ning selle saavutamiseks vajalike rekonstrueerimistööde teostamisest.Projekti ajal teostati Kadaka tee 155 lasteaia „Männikäbi“ hetkeseisundi uuring. Tegemist oli selle aasta esimese rahvusvahelise üliõpilaste koostööprojektiga Pille Hamburgi, Leena Paapi ning Eric Pollocki (Metropolia) juhendamisel.

Ülesandeks oli lasteaia juhatusele välja pakkuda kolme tüüpi rekonstrueerimisplaan – minimaalse, keskmise ning maksimaalse rekonstrueerimisastmega. Kui minimaalses versioonis oli põhirõhk akende tihendamisel, siis maksimaalses plaanis oli vaja lisada soojustust katusele, fassaadile ja vundamendile ning välja vahetada küttesüsteem koos küttekehadega ja palju muud. Tudengid olid jaotatud kolme gruppi – arhitektuur/ehitus, ehitusökonoomika ning HVAC (küte, ventilatsioon ja õhkjahutus).

Juba kümnendat aastat toimunud kahe sõpruskõrgkoolide vaheline projektide sari on olnud edukas nii siin kui ka sealpool lahte. Projekti käigus saadetakse kord aastas TTK tudengid Metropoliasse ja vastupidi. „Lisaks teadmistele leiab projektide käigus uusi tutvusi ja sõpru,“ lisab kahel projektil osalenud uudise autor Erkki-Siim Kalbus.


  • Jaga: