Prindi

TTK koolitas töötuid21.06.2011

TTK viib läbi töötute koolituse projekti „METLOG projekt – töötute kompleksne koolitamine ning tööle rakendamine masina- ja metallitööstuse ning logistika valdkondades“, mis on suunatud töötute komplekssele koolitamisele ning töölerakendamisele masina- ja metallitööstuse ning logistika valdkondades.METLOG projekti raames töötati välja 4 spetsiaalselt töötutele suunatud koolitusprogrammi: ekspedeerija, keevitaja, CAD-projekteerija ja CNC pingi operaatori erialal.

Koostöös Eesti Töötukassaga valiti projekti 112 sihtgrupi liiget, kellest 96 läbis 2010/2011. õppeaastal erialaõppe, ettevõtluse- ja eesti keele koolituse. Peale koolituste läbimist suunati projektis osalejad ühekuulisele tööpraktikale valdkonna ettevõtetesse. Pärast tööpraktika läbimist ja nõustamist sooritasid kursuslased kutsekvalifikatsiooni eksamid.

Keevitaja kutsekvalifikatsiooni sai 14 keevitajat, APJ metallilõikepingi operaatori kutsekvalifikatsioon omistati 15 osalejale ja ekspedeerija rahvusvahelise FIATA koolitustunnistuse sai 5 osalejat. Projekt jätkub aktiivse nõustamistegevusega ettevõtluse valdkonnas, sest ootame julgeid algatusi noortelt ettevõtjatelt. Pakume ka juriidilist ja psühholoogilist tuge kõigile projektis osalejatele, kes on tööle rakendunud.

METLOG projekti kaasrahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist. (Ülevaate tegi A. Udumäe)


  • Jaga: