Prindi

TTK lõpetanud Sander Vahtras pälvis EuroSkills’il Portugalis kuldmedali17.12.2010

09.-0.11.12.2010 Lissabonis toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlused EuroSkills tunnistati kuldmedali vääriliseks ehitusvaldkonna töödejuhataja Sander Vahtras, kes on lõpetanud TTK hoonete ehituse õppekava 2009. a. Sander pärjati ka tiitliga “best of the nation” ehk rahvuse parim tiitel.

Eesti osales võistlustel 20-liikmelise võistkonnaga. Osalejariike oli kokku 27. 50 kutsealal osales kokku ligi 500 noort oma maa parimat kutsemeistrit. Võistluste tingimuste kohaselt oli võistlejate vanuse ülempiiriks 25 aastat. Medaliarvestuses saavutas Eesti 27 riigi hulgas väärika 10. koha.

Eesti saadab reeglina nii Euroopa kui ka maailma kutsemeistrivõistlustele rahvuslike kutsemeistrivõistluste parimaid. See on Eesti parimatele suureks stiimuliks arendada omad võimeid ja oskusi, et siis võrrelda oma taset teiste riikide parimatega. Üha rohkem kutseõppeasutusi ja sponsorettevõtteid on teadvustanud selliste võistluste olulisust ja järjest enam panustavad lisaks riigi toetusele ka vahendeid selleks, et üha rohkematel kutsealadel oleksid väljas Eesti parimad noored meistrid, öeldakse haridus- ja teadusministeeriumi pressiteates.

Esimest korda toimusid EuroSkills kutsevõistlused 2008. a Rotterdamis.


  • Jaga: