Prindi

TTK õppejõud esitles ajaloolisi korsette oma magistritöö näitusel10.03.2010

Rõiva- ja tekstiiliteaduskonna lektor, Eesti Kunstiakadeemia moedisaini magistrant Margit Kuusk esitles näitusel „Ahvatlev ilu“ oma magistritööna valminud erinevatest ajastutest pärinevate korsettide autentseid koopiaid. Korsetinäitus oli avatud 5.-31.03.2010 Iida galeriis.

Korsett on läbi aegade olnud kaunis, harmooniliste joonte ja vormiga rõivaese, mis ülistab, rõhutab ja idealiseerib naise keha ilu, kandes lõputut seksuaalset veetlust köites nii naisi endid kui ka moekunstnikke.

Põhjusteks, miks korsett tohutult huvi pakub, on selle kirev ajalugu, võimalus muuta oma identiteeti, vormida keha loomupärasest erinevaks ning seda kandes tunda ennast elegantsena ja erilisena. On üldlevinud arvamus, et eksisteerib üks “ajalooline korsett”, tegelikult aga igal ajastul oma stiil ja siluett ning sellele vastavalt ka keha vormiv korsett.

Milline korsett vormis 17. sajandi õuedaami piha või milline aitas vormida 20. sajandi algusaastate moodsat tuvirinda? Kuidas muutusid korsettide stiilid ja kuidas jõudis vorm täiuslikkuseni? Nendele küsimustele sai vastuse korsetinäitusel.


  • Jaga: