Prindi

TTK osales oma ekspositsiooniga Ida-Virumaal Narvas toimunud kahepäevasel haridusmessil Orientiir 200717.03.2007

TTK osales oma ekspositsiooniga Ida-Virumaal Narvas toimunud kahepäevasel haridusmessil Orientiir 2007. Esimese messipäeva lõpus sai tutvuda Narva Kutseõppekeskusega, kelle eesmärk on saada regionaalse arengu keskuseks. Pärast maitsvat lõunasööki rääkis rohkete ekraanidega varustatud avaras konverentsisaalis Narvast valitud Riigikogu liige Eldar Efendijev kvalifitseeritud tööjõu puudusest ja kutseõppe tähtsusest. Tema sõnul on vajalikud suured muutused hariduspoliitikas.TTK osales oma ekspositsiooniga Ida-Virumaal Narvas toimunud kahepäevasel haridusmessil Orientiir 2007. Esimese messipäeva lõpus sai tutvuda Narva Kutseõppekeskusega, kelle eesmärk on saada regionaalse arengu keskuseks. Pärast maitsvat lõunasööki rääkis rohkete ekraanidega varustatud avaras konverentsisaalis Narvast valitud Riigikogu liige Eldar Efendijev kvalifitseeritud tööjõu puudusest ja kutseõppe tähtsusest. Tema sõnul on vajalikud suured muutused hariduspoliitikas.
Teisena käsitles Efendijev olukorda regioonis, kus on ehituses puudu nii insenere kui lihtehitajaid ja energeetikavaldkonnas on terav tööjõudefitsiit. Tema sõnul peavad kokku langema aspektid, mida riigile on vaja, mida mitte ja ka see, mida ettevõttele. Väljunditeks arengufond ja tehnopargid.
Narva Noortekeskuse infospetsialist Jevgeni Semtðiðin tutvustas messil jagatud CD-l infoteatmikku „Orienteeru!“. Ülevaatlik eesti- ja venekeelne CD tutvustab õppimisvõimalusi kõrgkoolides ja kutseõppeasutustes, kes olid messil esindatud. Samuti saab ka õppekavade järgi kooli leida. Teatmikus saab teha kutse-eelistuse testi ja lugeda õppimisvõimalustest Euroopas ning tutvuda teatmikuga „Noored ja töö“, milles jagatakse nõuandeid CV-de ja avalduste kirjutamise, tööseadusandluse, tööalaste mõistete jne kohta. Tegemist on Narva Noortekeskuse tänuväärse ja õnnestunud algatusega, mis aitab noori leida endale sobiv kool ja amet. Messipäeva lõpetas pidulik tort ja ansambli Avenue kontsert.


  • Jaga: