Prindi

TTK osales Peterburis VII rahvusvahelisest ökoloogia foorumist ning konverentsist „Jäätmekorraldus“15.03.2007

Arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonna tehnoökoloogia õppekava õppejõud Monica Vilms ja Agu Eensaar võtsid Peterburis osa VII rahvusvahelisest ökoloogia foorumist ning konverentsist „Jäätmekorraldus“. Ökoloogia foorumi ja konverentsi raames olid korraldatud keskkonnatehnika näitused ning väljasõidud ettevõtetesse tehnoloogiatega tutvumiseks.Külastati sorteerimisjaama (Zavod MPBO-2) ja jäätmekäitluseettevõtet Spetztrans (OAO Avtopark N 1 Spetztrans). Ettevõtte esindaja tutvustas linnaruumi paigutatud jäätmete platsi. Platsil oli konteiner paberi ja plastiku jaoks, patareide kogumiskast, olmejäätmete konteiner ja konteiner suuremahuliste jäätmete jaoks. Hetkel on Peterburis 1000 sellist platsi, kuid peagi tahetakse jõuda 6000 platsini.
Pärast platsi külastust sõideti ümberlaadimisjaama, kus katsetati ka uut Rootsist toodud tehnikaga olmejäätmete pallimist.
Tutvuti prügilaga, mis oli 37 ha suur ja ehitatud vana sealäga väljaku kohale.
Külastati ka tehast, kus valmistati erinevaid konteinereid ja ehitati autosid ümber, et need oleks sobilikud prügiveoks ja tänavapuhastuseks.


  • Jaga: