Prindi

TTK seitse tudengit osalevad Iirimaal rahvusvahelises suvekoolis20.06.2013

Seitse TTK tudengit osalevad 08.-29.06.2013 Iirimaal Dublinis Erasmus programmi intensiivprojektis „Creativity and Innovation“ (Loovus ja innovatsioon).

Projektivõrgustikku kuuluvad University College Dublin (UCD) Iirimaalt, Jyväskyla Ametikõrgkool Soomest, University of Ulster Suurbritanniast ja Tallinna Tehnikakõrgkool Eestist. Projekti koordinaator on Iirimaa mainekas kõrgkool University College Dublin (koduleht: http://www.ucd.ie/), mille lektor Frances Mitchell on juba kaks korda TTKs loovuskursuseid andnud.
Kõigepealt majutati tudengid UCD ülikoolilinnakusse ja moodustati rahvusvahelised tudengitetiimid. Esimesel projektinädalal toimus õppetöö, arendati loovat mõtlemist ja kohtuti kohalike ettevõtetega. Seejärel alustasid 6 rahvusvahelist tudengitiimi lahendama kuue Iirimaa ettevõtte poolt antud probleemülesandeid. Lahenduste otsimiseks on tudengitel 2 nädalat ja viimase nädala lõpus toimub ideede esitlus.
Eestist osalevad projektis üliõpilased Liis Kitsing (logistika), Helen Altmets (tehnoökoloogia), Liis Vaksmann (tehnomaterjalid ja turundus), Jüri Nigulas (rakendusarhitektuur), Made Katsevic ja Kaidi Helleng (rõivaste tehniline disain ja tehnoloogia), Evelin Vaab (rõiva- ja tekstiiliala ressursikorraldus) ning transporditeaduskonna õppejõud Marge Täks. Projektist saab pikemalt lugeda sügisel ilmuvast Noorest Insenerist.

 

Vaata:http://www.ucd.ie/


  • Jaga: