Prindi

TTK Spinno korraldusel toimus teadus- ja arenduskonverents ”Teadmistest tehnosiirdeni”28.11.2007

TTK Spinno korraldusel toimus teadus- ja arenduskonverents ”Teadmistest tehnosiirdeni”, mille eesmärgiks oli tutvustada oma kompetentse ettevõtlusele, et jõuda koostöös tehnosiirdeni.
Koostöö üheks väljundiks on koolis teostatavate uurimistööde rakendamine ettevõtluses ja ettevõtluse tellitud uurimis-arendustööde tegemine.Konverentsi programm

TTK rektori Arvi Altmäe sõnul võtavad ettevõtted 80% valminud lõputöödest üle, mis näitab nende vajalikkust ja ka taset. TTK-l on ette näidata 2 kasuliku mudeli tunnistust ja ning menetluses on 1 kaubamärgi tunnistus ja 2 patenditaotlust. Eestis on vaid kolm kõrgkooli, kel on ette näidata vastavaid tulemusi leiutustegevuses – Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja TTK. Eduka ühistegevuse tagamiseks on TTK-l vaja tõestada ettevõtlusele, et on suuteline neid abistama vajalike lahenduste väljatöötamisel ja täiendkoolitustel. Näiteks saab tuua hiljuti avatud Haas Koolituskeskuse, mis on varustatud uusima tehnika ja tarkvaraga ning suunatud metallitöötlejatele, kes kasutavad oma tootmises arvjuhtimisega trei- ja freeskeskusi. Koolituse tase algab operaatori algõppest kuni CAD/CAM –tarkvaraga toimetuleva kõrgetasemelise operaatorini. Arendustegevusest teaduskondades andsid ülevaate ehitusteaduskonna dekaan Jüri Tamm, mehaanikateaduskonna dekaan Vello Vainola ja transporditeaduskonna dekaan Priit Siitan.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esindaja Ilmar Pralla käsitles EASi toetusi ettevõtluse arendamiseks ja Eesti Masinatööstuse Liidu arendusdirektor Aleksei Hõbemägi rääkis Eesti masinatööstuse ja tehnosiirde võimalustest. Hõbemägi sõnul on masinatööstuse valdkonnas suur puudus inseneridest, mille leevendamiseks on vaja teha ühiselt noorte hulgas selgitustööd, et neis tekitada huvi mehaanikavaldkonna erialade vastu. Ettevõtete esindajad tõid välja juba konkreetsed tulemusi ühistegevuses. Aeroc AS arendusjuht Esko Unga tõi tehnosiirde näitena välja TTK ehitusfüüsika välilabori. TTK vilistlane Heikki Kiikson selgitas õllejoogikuumuti projekteerimist ja huvilised said ka degusteerida kuuma õlut. AS Schenker tootearendusjuht Tõnis Hintsov rääkis koostööst TTKga. Vilistlase Marika Lentsi ettekanne käsitles tema lõputööna valminud militaarkottide kasulikkust tööandjale. Transporditeaduskonna õppejõud Risto Kõiv ja Janek Luppin võtsid vaatluse alla TTK ja TTÜ ühisprojekti Formula Student, mille missiooniks on taaselustada vormelautode ehitamise traditsioon Eestis. Konverents lõppes ühisdiskussioonide ja ümarlauavestlustega teaduskondades ning laborite külastustega.


  • Jaga: