Prindi

TTK tänas vormelimeeskonda eduka hooaja eest04.11.2013

TTK korraldas kevadel ja suvel Ameerikas ja Euroopas kõrgeid kohti võitnud tudengivormeli tiimile 31.10.2013 vastuvõtu, et tänada eduka hooaja eest. Sel puhul pani kooliõuel vormelile hääled sisse ka tiimi kapten Siim Nõmme.Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tallinna Tehnikaülikooli ühismeeskond Formula Student Team Tallinn saavutas 2013. a võistlushooajal mitmeid häid tulemusi. Formula SAE Michigani tudengivormelite võistlusel saavutati 120 meeskonna seas 2. koht. Teine koht võideti ka Kanadas. Helsingis toimunud Baltic Openil saavutas FEST 12 esikoha. Seega toimuvad 2014. Aasta Baltic Openi võistlused Eestis.
Vormelitiimi tervitas TTK rektor Enno Lend ja andis ühendmeeskonnale üle tänukirja. Lend rõhutas, et välja paistab sõit, kõik muu jääb kõrvalvaatajale mõistmatuks. Iga ebaõnnestumine on meeskonnale rektori sõnul järgmiseks väljakutseks. Rektori sõnul on see tootearendusprojekt Eesti viimase kümne aasta kuulsaim, 7-8 aasta jooksul on meeskond viinud vormeli Euroopa top viie hulka.
Vastuvõtul osales ka Juhan Sein, kes töötas TTK transporditeaduskonna dekaanina ajal, mil tootearendusprojektile algus pandi.
Kristjan Maruste tiimist andis ülevaate meeskonna sõitudest ja tõi tähtsa aspektina esile võistkonna veteranide toe. Kristjani sõnul arendab meeskond elektriautot edasi, kuna auto potentsiaal on kõrge. 2014. a on kavas võistelda Austrias, Ungaris, Saksamaal ja Inglismaal, muidugi ka Baltic Openil Pärnu auto24 ringrajal. Autot ei ole meeskonnata kogu projekti ilma koolita, tõmbas Kristjan otsad kokku.
Tänuüritusel kirjutati alla ka vormelimeeskonna ja Auto24.ee sponsorleping.
Vaata lõiku TV3 „Seitsmestest uudistest“:
http://www.seitsmesed.ee/eesti/uudis/2013/11/02/eestlased-teevad-ilma-tudengivormelis/


  • Jaga: