Prindi

TTK tudengid käisid Riias moekonkursil Habitus Baltija 201325.04.2013

19.-21.04.2013 toimus Riias noorte moekunstnike konkurss „Habitus Baltija 2013“. Habitus Baltija eesmärk on avastada ja toetada noori andekaid disainereid ning pakkuda neile võimalust näidata oma loomingut, saada uusi kogemusi, vahetada ideid ning „lasta end avastada“.Konkursist võttis osa 12 riiki 42 noore moedisaineriga : Horvaatia, Itaalia, Läti, Leedu, Eesti, Norra, Poola, Soome, Ungari, Suurbritannia, Venemaa, Kasahstan. Võisteldi kahes osas: individuaalarvestuses ning koolide arvestuses, kus võistles 10 kooli.

20. aprilli hommikupoolikul olid võistlustules individuaalvõistlejad. Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva-ja tekstiiliteaduskonnast osales IV kursuse üliõpilane Liina- Mai Püüa. Individuaalvõistlejaid oli kokku 17. Kollektsioonid olid kõik väga eriilmelised, põnevad ja näitasid noorte moeloojate huvitavaid mõtteid ja suurt teotahet.

Õhtupoolikul näitasid oma kollektsioone koole esindavad noored rõivadisainerid. Rõiva- ja tekstiiliteaduskonda esindasid kollektsioonid „ TÄHETOLM“- autorid Tea Tänav, Eva-Liis Sööt, Liisa Hansen ja „DUALITY“ – autorid Kristina Trutneva, Olga Onohhova.

Parimaks kooliks osutus IED Roma, parimaks disaineriks Matija Cop Zagrebi Tekstiilitehnoloogia ülikoolist. Auhindadeks olid sel aastal stipendiumid mainekate kunstikoolide suvekursustele Milanos (Nuova Accademia di Belle Arti ja Domus Academy) ja Barcelonas (European Institute of Design) ja intervjuud ning esitlused mainekates moeportaalides, samuti osalemised erinevatel moekonkurssidel.

TTK on konkursi Habitus Baltija ametlik koostööpartner Läti Kunstiakadeemia, Eesti Kunstiakadeemia ja Vilniuse Kunstiakadeemia ning Krakowi Kunsti ja Moedisaini Kooli kõrval. Üritust oganiseerib rahvusvaheline näituste korraldaja BT1 ja Riia Linnanõukogu.

Riias käisid ka õppejõud Heli Olde ja Teele Peets, kellest viimane osales žürii töös.

Habitus Baltija koduleht
http://www.bt1.lv/habitus/?link=10900000


  • Jaga: