Prindi

TTK tudengid osalesid Habitus Baltija moekonkursil Riias22.04.2010

Riias Kipsalas 10.04.2010 kümnendat korda toimunud rahvusvahelisel moeüritusel Habitus Baltija osalesid teist aastat järjest ka TTK rõivaste tehnilise disaini ja tehnoloogia 3. kursuse tudengid. Moekonkursil osales tudengid veel Lätist, Leedust, Venemaalt, Poolast, Ukrainast, Sloveeniast, Norrast, Saksamaalt, Türgist ja Küproselt – kokku 48 kollektsiooni.Kollektsioonid võistlesid kolmes erinevas kategoorias: 16 tööd kategoorias Industrial Pret-a-Porter, 24 kandideeris Artistic Pret-a-Porter esikohale ja Avant-Garde parimaks pürgis 8 kollektsiooni.

TTKd esindasid kategoorias Industrial Pret-a-Porter Helena Pant ja Ege Reinson kollektsiooniga „Grayscale“, Siiri Oden kollektsiooniga „With love to great-grandma“ ja Regina Filippova re-used kollektsiooniga „Always together“ Artistic Pret-a-Porter kategoorias. Riias käisid ka õppejõud Heli Olde ja Teele Peets, kellest viimane osales žürii töös.

Üritus algas reedel modellide castinguga. Külastada sai ka messi Intertextile Batlicum, mille raames Habitus Baltija toimus. Laupäeval järgnes kahele seminarile moeshow.

TTK tudengitele oli moeshow väga suureks kogemuseks ja motiveerivaks ürituseks. Lisaks oma loomingu näitamisele sai esmakordselt osaleda modellide castingul ning näha huvitavaid ja omanäolisi rõivaid, mille autorid olid moetudengid üle Euroopa. (Siiri Oden TD-61)


  • Jaga: