Prindi

TTK tutvustas Jõhvis ettevõtetele oma koostöövõimalusi23.10.2009

20.10.2009 toimus TTK infopäev Jõhvis, et tutvustada kõrgkooli võimalusi koostööks Ida-Virumaa ettevõtetega. Infopäeval osalesid Diana Tuulik ja Teele Peets rõiva- ja tekstiiliteaduskonnast, Tiina Kalda transporditeaduskonnast, Monica Vilms arhitektuuri ja keskkonnatehnika teaduskonnast, Tavo Kangru mehaanikateaduskonnast ning Teet Jaanus ja Ahti Eesalu Tehnosiirdekeskusest.Külastus algas infotunniga Jõhvis, millel osales piirkonnast kaheksa ettevõtet. Osalejad tundsid ettekannete vastu elavat huvi, süvendatud huvi väljendasid rõiva-ja tekstiili valdkonnas tegutsevad ettevõtted.
Infotunni järel külastati Uikala Prügilat kui üht väga kaasaegset jäätmekäitluskohta. Prügilas on korraldatud jäätmete sorteerimine, taaskasutatavate jäätmete töötlemine ja vaheladustamine, nõrgvee kogumine ja puhastamine. Lähiajal alustatakse prügilagaasist elektrienergia tootmist.
Teiseks külastas TTK esindus rahvusvahelisse Berendsen kontserni kuuluvat õmblusettevõtet Svarmil AS. Tegu on valdavalt töörõivaid valmistava innovatiivse tekstiiliettevõttega, kus on tootmises ca 2000 eri mudelit.


  • Jaga: