Prindi

TTK üliõpilased on tegevad Eesti Rahva Muuseumi ehitusel06.05.2013

Ehitusteaduskonna delegatsioon osales 30.04.2013 Tartus, Raadil Eesti Rahva Muuseumi uue hoone nurgakivipaneku üritusel. TTK ja Eesti Rahva Muuseumi vahel allakirjutatud koostöölepingu alusel osalevad TTK ehitusteaduskonna õppejõud ja üliõpilased ERMi uue hoone ehitusel konsultantide ja ka ehitajatena.Ehitusplatsil praegusel hetkel toimetava ca 60 ehitaja tööde juhtimisel osaleva 4 ehitusinseneri hulgas on ka kaks TTK III kursuse üliõpilast, kelle inseneripraktika sai alguse 01 04. just ERMi ehitusel.
Lauri Kivimeister (EI -61) on ehitusplatsil objektijuhi abi. Olime üllatunud, millise enesekindluse ja üleolekuga esitles Lauri meile ehitusplatsil vaiatööde käiku. 1/3 ca 1500 rammvaiast on süvistatud ja on insenerprobleeme, mida praktikant nii insenerlikult kui ka organisatsiooniliselt täpselt meile esitles. Ornella Muttik (EI-62) on aga süvenenud ehitise ökonoomilistesse probleemidesse ja on seetõttu enam n.ö kontorirott. Kõik Fund Ehituse kohalikud asjamehed kiitsid Ornellat kui usinat piigat.
Enne veel kui president Toomas Hendrik Ilves koos kaaskonnaga nurgakivi sängitas, sündis lobbys mitmeid koostöökokkuleppeid eelolevaks suveks ja uueks kooliaastaks. Peateema BIM, valdkond, milles TTK Eesti ehitusvaldkonnas raudne eeskäija – selle töö liider Siim Saidla oli meie delegatsiooni nõutuim kõneleja. (kirjutas ehitusteaduskonna lektor Enn Tammaru)


  • Jaga: