Prindi

TTK üliõpilased osalesid Eesti esimesel AutoCad võistlusel Kadrinas09.03.2010

Kadrina Keskkool korraldas 5.03.2010 esmakordselt Eestis võistluse CADrina, mille eesmärk oli propageerida insenergraafika oskusi ja seeläbi tehnilist haridust Eesti noorte hulgas. Esimesele võistlusele oli Kadrina abiturientide kõrval kutsutud TTK ja TTÜ meeskonnad. Kadrina Keskkooli direktori Arvo Pani sõnul tekkis idee juba 5 aastat tagasi ja nüüd jõuti selle realiseerumiseni.

Ürituse patroon, siseminister Marko Pomerants hoidis pöialt Kadrinale, kuna nad olid ülbed ja kutsusid välja kõrgkoolid. Pomerants leidis, et järgmisel aastal tuleks korraldada juba eelvoorudega rahvusvaheline võistlus. Riigikogu liige Peeter Kreitzberg rõhutas oma tervituses, et inseneriteadmised on kõige tähtsamad, mis riiki edasi viivad.
Kadrina Keskkoolis on juba aastaid võimalik valikainena õppida ärijuhtimise ja tehnoloogia aluseid, millega kool motiveerib ja julgustab noori õppima inseneriametiga seonduvat juba keskkoolis, mis annab hea lähtepositsiooni jätkata õpinguid erinevates kõrgkoolides. Kooli koostööpartneriteks on Kadrina vallavalitsus ja Aru Grupp AS.
Võistlus koosnes 4. osast, kus etappide kaupa tuli projekteerida 3 treppi. TTK võistkonnas astusid üles hoonete ehituse eriala üliõpilased Mairi Lembinen (EI 81), Toomas Retsold (EI 61) ja Holden Arge (EI 81). Kohtunik oli Laura Laeks (EI 81) ja võistkonna juhendaja lektor Jaak Jaanus. Võistluse peakohtunik oli TTÜ insenerigraafika keskuse dotsent, insenerigraafika lektoraadi juhataja Heino Möldre. Võistlust sai jälgida lava kohalt monitoridelt, mis lisas pinget ja põnevust.

Võistluse etappidega paralleelselt toimunud taustaintervjuudes tutvustati kolme kooli ja laulis superstaar Ott Lepland.
Kadrina Keskkooli võistkond pälvis oma tulemusega I koha ja sai auhinnaks IT shopi kinkekaardi 10 000 kr väärtuses, teiseks tulnud TTÜ võistkond sai kinkekaardi 5000 ja TTK võistkond kinkekaardi 1000 kr väärtuses.


  • Jaga: