Prindi

TTK üliõpilased saavutasid CADrinal teise koha08.03.2011

Kadrina Keskkool korraldas 04.03.2011 juba teist korda Eestis võistluse CADrina, mille eesmärk on propageerida insenergraafika oskusi ja seeläbi tehnilist haridust Eesti noorte hulgas. Võistlusele oli Kadrina abiturientide kõrval kutsutud TTK ja TTÜ meeskonnad.

Võistluse avasid ürituse patroon, haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja Kadrina Keskkooli direktor Arvo Pani.

Võisteldi rulapargi ruumilises konstrueerimises programmiga Autocad 2011. Võistlus oli neljaetapiline, kolm individuaalset etappi ja neljas võistkondlik (kõik koos). Esimestel etappidel konstrueeriti erinevaid rulapargi elemente, viimasel tuli kõik rambid ja piirded õigesti paika tõsta.

TTK võistkonnas astusid üles hoonete ehituse õppekava üliõpilased Toomas Retsold (EI 81), Vahur Sell (EI61) ja Madis Reinloo (EI 61). Abikohtunik oli TTK poolt Jüri Starkopf ja võistkonna juhendaja lektor Jaak Jaanus. Võistluse peakohtunik oli TTÜ insenerigraafika keskuse dotsent, insenerigraafika lektoraadi juhataja Heino Möldre.

TTK võistkond pälvis teise koha ja auhinnaks oli ITshopi kinkekaart väärtusega 500 eurot.
Võitis TTÜ võistkond ja Kadrina Keskkooli abituriendid jäid kolmandaks.

Kadrina Keskkoolis on juba aastaid võimalik valikainena õppida ärijuhtimise ja tehnoloogia aluseid, millega kool motiveerib ja julgustab noori õppima inseneriametiga seonduvat juba keskkoolis, mis annab hea lähtepositsiooni jätkata õpinguid erinevates kõrgkoolides.


  • Jaga: